przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Limanowej,
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
Punkt jest czynny w dniach:
- Poniedziałek - 10.00 - 12.00 - dyżur pełni Pracownik Socjalny
- Czwartek - 15.00 - 18.00 - dyżur pełnią Psycholog* i Pracownik Socjalny
- Piątek - 10.00 - 12.00 - dyżur pełni Pracownik Socjalny
Tel.:
18 337 36 57
* terminy spotkania z psychologiem ustalane są z pracownikiem socjalnym w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Limanowej
„Przemoc w Rodzinie” – Problem który można rozwiązać.
Rodziny których dotknął problem przemocy w rodzinie, nie muszą być pozostawione same sobie. Istniej szereg form pomocy dla osób dotkniętych tym problemem, również dla osób które swoim zachowaniem wywołują przemoc.
Od kilku lat Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej, przy ul. M.B.Bolesnej 18 B, w swoich strukturach posiada „Punkt Informacji Wsparcia i Pomocy dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie”. Punkt jest czynny w każdy poniedziałek i piątek w godz. 10.00 -12.00 oraz w każdy czwartek w godzinach 15.00 – 18.00. Dyżur pełni pracownik socjalny a w każdy 1 i 3 czwartek miesiąca psycholog.
Prowadzone jest również bezpłatnie, specjalistyczne poradnictwo psychologiczne i prawne przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej, ul. Józefa Marka 9:
- poradnictwo prawne w każdy poniedziałek od godz. 8.00 do 9.00 w pokoju 345.(piętro II budynku A Starostwa Powiatowego w Limanowej)
- poradnictwo psychologiczne w każdy wtorek o godz. 15. 30 do 17.30 w pokoju 141. ( piętro I budynku A Starostwa Powiatowego w Limanowej)
Informację telefoniczną w w/w zakresie można uzyskać pod numerem telefonu 18 3337912.
Ponadto przy PCPR Limanowa funkcjonuje „Grupa wsparcia dla osób doznających przemocy w rodzinie”. Spotkania grupy wsparcia odbywają się w każdy ostatni czwartek miesiąca w Sali nr. 204 budynku Starostwa Powiatowego w Limanowej przy ul. Józefa Marka 9, o godzinie 15:30. Najbliższe spotkanie zaplanowano na dzień 24 stycznia 2019r.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej, prowadzi także „Program Korekcyjno Edukacyjny” dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Poprzez udział w programie, osoby nabywają umiejętności radzenia sobie ze stresem. Uczą się równie nawiązywać dialog z domownikami, oparty na wzajemnym zrozumieniu i szacunku dla godności drugiego człowieka. W dniu 17 luty 2017r., o godz. 16.00 w sali Nr. 204 budynku Starostwa Powiatowego odbędzie się spotkanie rekrutacyjne do programu.
Osoby z terenu Gminy Limanowa, zainteresowane skorzystaniem z którejś z w/w form pomocy, mogą kontaktować się w tej sprawie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Limanowej przy ul. Matki Boskiej Bolesnej 18b w godz. 7.30 – 15.30 osobiście lub telefonicznie
pod
nr. 18 3373657.
„Powstrzymaj agresję – naucz się rozmawiać”
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej przy ul. J. Marka 9, w roku 2018 będzie realizowało kolejną edycję Programu Korekcyjno – Edukacyjnego, dla osób stosujących przemoc w rodzinie. Zajęcia będą się odbywały w wymiarze 60 godzin. Spotkania będą prowadzone, przez wykwalifikowanych trenerów, mających wieloletnie doświadczenie w pracy. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny. Po ukończeniu programu osoby uczestniczące otrzymają Certyfikaty. Osoby biorące udział w programie, mają szansę nabyć umiejętności radzenia sobie ze stresem, agresją oraz budować poprawne więzi rodzinne i partnerskie.
Rekrutacja do programu prowadzona jest do dnia 28 luty 2018 r. w budynku Starostwa Powiatowego w Limanowej, przy ul. J. Marka 9, pok. 105, godz. 7.30 - 15.30. Zachęcamy do udziału w spotkaniu rekrutacyjnym w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat programu. W dalszym ciągu można się zgłaszać do udziału w programie.
W razie pytań można uzyskać informacje telefonicznie pod nr. 18 3337 912. Informacje w tej sprawie można uzyskać również w GOPS Limanowa, ul. M. B. Bolesnej 18B pok. 23 lub pod numerem telefonu 18 33 73 657.
Grupa Wsparcia dla Osób Dotkniętych Przemocą w Rodzinie
Zespół Interdyscyplinarny Gminy Limanowa informuje, iż Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej przy ul. Józefa Marka 9, prowadzi grupę wsparcia dla osób dotkniętych przemocą w rodzinie. Spotkania Grupy Wsparcia odbywać się będą w każdy ostatni czwartek miesiąca o godz. 15.30 w sali konferncyjnej nr 204 budynku Starostwa Powiatowego.
Informację na temat funkcjonowania grupy, można uzyskać również w GOPS Limanowa, ul. M. B. Bolesnej 18B pok. 23 lub pod numerem telefonu 18 33 73 657
. Najbliższe spotkanie zaplanowano na dzień 31 stycznia 2018 r.
Serdecznie zapraszamy do udziału.
„Program Korekcyjno – Edukacyjny”
Program korekcyjno-edukacyjny można określić jako sposób oddziaływania na osoby stosujące przemoc w rodzinie, którego podstawowym celem jest powstrzymanie osoby przed dalszym stosowaniem przemocy wobec osoby najbliższej. Ma to się odbyć w czasie systematycznej pracy z osobą poprzez uświadomienie mu odpowiedzialności za swoje zachowanie, rozwijanie umiejętności samokontroli i współżycia w rodzinie oraz rozwiązywania konfliktów w rodzinie bez stosowania przemocy. Do udziału w Programie osoby mogą zgłosić się samodzielnie lub mogą zostać do tego zobowiązane na przykład przez Sąd.
Formy i sposoby oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych są zróżnicowane w zależności od przyjętego modelu ich prowadzenia. Zajęcia wchodzące w skład programu powinny być prowadzone w małych grupach (od 10 do 15 osób). Łączny czas programu powinien obejmować nie mniej niż 60-120 godzin zajęć, a przerwy między kolejnymi zajęciami nie powinny być dłuższe niż tydzień. Wskazane jest, aby program prowadzony był przez dwie osoby, najlepiej kobietę i mężczyznę. Czas trwania programów oddziaływań korekcyjno-edukacyjnych jest zróżnicowany i wynosi od 1 miesiąca do 12 miesięcy.
Na terenie Powiatu Limanowskiego Program Korekcyjno – Edukacyjny prowadzi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej przy ul. Józefa Marka 9.
Grupa wsparcia dla kobiet – ofiar przemocy
Sądeki Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Nowym Sączu, prowadzi Grupę Wsparcia dla Kobiet – ofiar przemocy. Spotkania grupy odbywają się w każdą
drugą i czwartą środę miesiąca od godz. 16.30 do 18.30 w budynku SOIK przy ul. Śniadeckich 10a ( wejście C, bramofon 1, parter). Grupa ma charakter otwarty. Celem grupy jest pomoc osobom dotkniętym przemocą w rodzinie, poprzez edukację na temat zjawiska przemocy, udzielnie wsparcia, pomoc w wypracowaniu odpowiednich rozwiązań w celu ustania przemocy, nabycie motywacji do podejmowania działań wobec problemu przemocy.
Udział w oferowanych zajęciach jest bezpłatny, nie wymaga skierowania.