Zaproszenie na spotkanie z Jerzym Bralczykiem

23.10.2024

Bank Spółdzielczy w Limanowej wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną zaprasza na spotkanie z językoznawcą i jednym z najpopularniejszych autorytetów w dziedzinie języka polskiego Profesorem Jerzym Bralczykiem.

Spotkanie odbędzie się 28 października 2024 r. (poniedziałek) o godzinie 18:00 w Limanowskim Domu Kultury

Prezes Zarządu Banku Marcin Kozdroń osobiście zaprasza na spotkanie:

Profesor Jerzy Bralczyk to wybitny językoznawca, który od lat popularyzuje wiedzę na temat poprawności językowej, zwłaszcza w kontekście języka publicznego, polityki, reklamy i prawa. Jak sam mówi o sobie: „Istotną rolę w moim życiorysie odgrywa działalność popularyzatorska – w sferze poprawności języka, zwłaszcza publicznego, a także języka polityki, reklamy, prawa. Od lat służę konsultacjami różnym instytucjom, jestem zapraszany jako referent na wewnętrzne konferencje branżowe. Często bywam także ekspertem językowym w sprawach konfliktowych i jurorem w konkursach o charakterze językowym. Moje programy radiowe i telewizyjne, także skierowane do widzów i słuchaczy za granicą, miały i mają dość liczną publiczność. Jestem wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego”.

Jego wystąpienia cieszą się ogromnym zainteresowaniem, zarówno w Polsce, jak i za granicą. To niepowtarzalna okazja, aby spotkać się z mistrzem słowa i zgłębić tajniki języka polskiego pod okiem jednego z największych specjalistów w tej dziedzinie.

Nie przegap tej niepowtarzalnej okazji, aby spotkać się z mistrzem słowa!