WYSTAWA „MECHANIK. JUŻ OD 100 LAT ZMIENIAMY ŚWIAT”

10.10.2024
9 października 2024 roku w Limanowskim Domu Kultury została otwarta wystawa „Mechanik. Już od 100 lat zmieniamy świat”. To niezwykłe wydarzenie miało na celu przybliżenie bogatej historii szkoły. Ekspozycja zgromadziła wielu znakomitych gości, między innymi swoją obecnością zaszczycili: Józef Pietrzak – Przewodniczący Rady Powiatu Limanowskiego, Józef Jaworski – Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Jan Skrzekut – Wójt Gminy Limanowa, były dyrektor szkoły, Leszek Mordarski – Przewodniczący Rady Miasta Limanowa, Artur Krzak – Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu w Starostwie Powiatowym, Edyta Król – Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej, Zbigniew Oleksy – Radny Miasta Limanowa, były dyrektor szkoły, wielu emerytowanych i obecnych nauczycieli i pracowników szkoły.

Prezentowane zdjęcia upamiętniają zmiany, jakie dokonały się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Limanowej na przestrzeni wieku. Na 9 planszach zobaczyć można między innymi lokalizacje szkoły, jej dawne budynki oraz nowoczesne pracownie, sale lekcyjne i warsztaty. Fotografie uwieczniają także osoby zaangażowane w działalność dydaktyczną: dyrektorów, nauczycieli, pracowników szkoły i młodzież. Obrazy prezentują życie szkoły w różnych jej odsłonach, od uprawianych sportów, wycieczek, rajdów, poprzez ważne uroczystości gromadzące społeczność szkolną.

Tożsamość Mechanika tworzą miejsca, ludzie, zmieniające się i nowo powstające zawody oraz wyjątkowa młodzież.

Wystawa nie tylko pokazuje osobowość ZSTiO, ale pozwala odczuć klimat tej 100 letniej szkoły, która nie zapominając o przeszłości z zaangażowaniem spogląda w przyszłość.