Ślubowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej nr 1 w Męcinie

23.10.2024
 „Niech wyrosną z Was tacy, którzy ku gwiazdom wzlecieć zapragną…”
J. Korczak

23 października w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na uczniów dzieci z oddziałów IA oraz IB. Przybyli na nią zaproszeni goście w osobach: Wójta Gminy Limanowa -  Jana Skrzekuta, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół - Edyty Król, Dyrektora Szkoły – Grzegorza Krzaka, Wicedyrektor – Beaty Jabłońskiej, księdza proboszcza - Witold Machalskiego oraz rodziców.

Pierwszoklasiści przedstawili zebranym widzom program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne. Pięknie deklamowali wiersze, z wielką pasją i zaangażowaniem śpiewali piosenki oraz udowodnili, że są gotowi podejmować uczniowskie wyzwania oraz nosić miano ucznia i uczennicy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na sztandar szkoły oraz pasowanie na uczniów. Pierwszoklasiści złożyli przyrzeczenie bycia dobrymi Polakami, godnego reprezentowania swojej szkoły oraz bycia powodem do dumy dla rodziców i nauczycieli. Następnie Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia oraz podarował pierwszakom upominki, a także ich pierwszy dokument – legitymację szkolną.

Na koniec głos zabrali zaproszeni goście. Wójt Gminy Limanowa złożył uczniom życzenia, by ich edukacyjna droga wypełniła się radością i sukcesami oraz przekazał prezenty.

Wspaniała uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez licznie przybyłych rodziców. Ten dzień z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników, a szczególnie zapisze się we wspomnieniach bohaterów wydarzenia, czyli uczniów klas pierwszych.

„Drodzy Pierwszoklasiści!
Cała społeczność szkolna życzy Wam wspaniałych doświadczeń, pasji i chęci poznawania tego, co nowe, a także wspólnych inicjatyw pod skrzydłami patrona Szkoły – św. Jana Pawła II.” – życzy Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Męcinie.

Po więcej zdjęć zapraszamy na Facebook Gminy Limanowa TUTAJ