Rozstrzygnięcie konkursu „Jesienny stroik ekologiczny”

24.10.2024
W dniu 21.10.2024r. w budynku Urzędu Gminy w Limanowej odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w konkursie pn. „Jesienny stroik ekologiczny” który został przygotowany w ramach realizacji projektu „Wdrażanie programu ochrony powietrza w Gminie Limanowa”

Celem konkursu było rozwijanie wśród dzieci i młodzieży wrażliwości artystycznej, kształtowanie postaw ekologicznych, podnoszenie świadomości ekologicznej,  rozwijanie zainteresowań oraz promocja działań ekologicznych.
Natomiast przedmiotem konkursu było wykonanie stroika z materiałów naturalnych i ekologicznych.

Do konkursu zgłoszonych zostało 118 prac.

Komisja konkursowa w składzie Dominika Piechura – ekodoradca UG Limanowa, Marek Ziaja sekretarz UG Limanowa, Edyta Król Dyrektor GZOS Limanowa, Jolanta Szyler kierownik Wydziału Organizacyjnego UG Limanowa oraz Wojciech Korabik kierownik Wydziału Kultury i Promocji UG Limanowa przyznała nagrody dla wszystkich uczestników a w sposób szczególny nagrodziła następujące prace:

Dzieci z oddziałów przedszkolnych:

1 miejsce – Lena Sikoń
1 miejsce – Mateusz Janik
1 miejsce – Hanna Małek
1 miejsce – Nadia Dutka
1 miejsce – Oliwia Szewczyk
1 miejsce – Bartłomiej Sroka
Wyróżnienie – Aleksandra Jędrzejek, Martyna Papież, Jan Bernacki, Marcin Wojcieszak, Monika Mąka, Laura Florek, Zuzanna Wigura, Emilia Król, Vanessa Talarczyk, Szymon Biernat, Damian Postrożny, Adrian Postrożny, Julia Biel, Gabriela Leśniak, Amelia Kruczek, Karol Kącki, Marcelina Juskowicz, Nadia Leśniak

Kategoria dzieci szkolnych z klas  I -III:

1 miejsce – Kacper Kapitan
1 miejsce – Oliwia Judka
1 miejsce – Nadia Miśkowicz

Kategoria dzieci i młodzieży z klas  IV -VI:

1 miejsce – Paweł Szostak
2 miejsce – Rafał Mordarski
3 miejsce – Aleksandra Kaczmarczyk

Specjalna nagroda Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta:

Bartosz Sewielski

Nagrodzone osoby otrzymały nagrody w postaci gier, książek o tematyce ekologicznej, klocków, kredek, kubków, plecaków oraz piłki.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział w konkursie.

Podczas spotkania Ekodoradca udzielił osobom zgormadzonym informacji dotyczących możliwości uzyskania dofinansowań w ramach programów Czyste Powietrze oraz ulga termomodernizacyjna. Ekodoradca przeprowadził prelekcję dotycząca zanieczyszczeń powietrza oraz ich skutków.

Po więcej zdjęć z wydarzenia zapraszamy na Facebook Gminy Limanowa TUTAJ