Patria Młynne - Z przytupem na zakończenie sezonu. Bieg na orientację

22.10.2024
Ostatnim akcentem tegorocznego sezonu w biegu na orientację był udział 20-osobowej kadry klubu Patria Młynne w XXI edycji zawodów Rybino Cup, które odbyły się w Gliwicach i Rybniku.

Na program zawodów składała się dwuetapowa rywalizacja (sprint i średni dystans) oraz emocjonujące biegi sztafetowe (duety).

Znakomicie spisali się podopieczni trenera Witka Sochackiego, którzy dominowali w tych zawodach.

XXI Rybino Cup – klasyfikacja końcowa:

K10N – 2. Liliana Wiktor / 3. Nadia Zamora
M10N – 1. Dębski Antoni / 2. Bałaziński Antoni
K10 – 1. Piszczek Wanda / 3. Stypuła Anna
K12 – 3. Kurnyta Aleksandra
K14 – 1. Julita Mordarska
K18 – 1. Magdalena Fitrzyk
K40 – 1. Urszula Zelek
M10 – 2. Robert Zaborowski / 3. Szymon Stypuła
M12 – 1. Krystian Król / 2. Bartłomiej Zelek / 3. Michał Sajdak
M16 – 1. Antoni Bałaziński / 2. Kurnyta Dawid / 3. Filip Zelek
M21 – 2. Seredyński Tomasz
M60 – 1. Witold Sochacki

Dodatkowe emocje dostarczyły duety sprinterskie, które rozegrane zostały w Gliwicach, gdzie mimo początkowych trudności klub także spisał się wyśmienicie:

S10 – 2. Stypuła Anna /Sowa Wojciech / 3. Zamora Nadia/Dębski Antoni
S12 – 3. Wiktor Hanna/Sajdak Michał
S14 – 2. Mordarska Julita/Krystian Król
S16 – 1. Zelek Filip / Antoni Bałaziński
S100- 1. Urszula Zelek/Witold Sochacki

Patria Młynne dziękuję za wsparcie działalności klubu przez:
Gmina Limanowa, Miasto Limanowa, Nadleśnictwo  Limanowa, Elfach Limanowa M.Golonka, Indeco Limanowa P. Wilczek, Midrew P.Michura, Kromar M.Wiśniewski/M.Król,

"Kończymy więc udany sezon 2024 – tak organizacyjnie jak i wynikowe. Zorganizowaliśmy XXI edycję Międzynarodowych zawodów „Patria Cup” (zawodnicy z 10 krajów), Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Limanowską Jesień.

W przyszłym roku czeka nas niesamowite wyzwanie organizacyjne , bowiem po 13 latach ponownie organizować będziemy w Limanowej i okolicach Klubowe Mistrzostwa Polski w biegu na orientację i spodziewamy się udziału ponad 700 zawodników z całego kraju z medalistami Mistrzostw Świata i Europy włącznie."- zapowiada prezes klubu Witold Sochacki