Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Limanowska Jesień 2024 w biegu na orientację

15.10.2024
W dniach 5-6 października 2024r. Limanowa gościła reprezentantów 3 województw: podkarpackiego, śląskiego i małopolskiego, którzy rywalizowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików oraz dwuetapowych – „Limanowska Jesień 2024” w biegu na orientację.

Ten deszczowy weekend składał się z trzech biegów.

W sobotę 5.10.2024 w przepięknym limanowskim parku oraz na osiedlu Zygmunta Augusta odbył się bieg sprinterski pod patronatem Burmistrz Miasta Limanowa P. Jolanty Juszkiewicz. Było bardzo emocjonująco, mimo przeraźliwego zimna i bardzo deszczowej pogody.
Późnym popołudniem rywalizacja przeniosła się na Starą Wieś, gdzie pod górą Cichoń odbyły się biegi sztafetowe i scorelauf.

Nazajutrz biegacze pojawili się u stóp Góry Kamionna gdzie odbył się bieg klasyczny.

Trzydniowe zmagania zakończone zostały na stadionie LKS „Wierchy” Pasierbiec. Podczas uroczystej dekoracji obecna była między innymi Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej  Edyta Król reprezentująca Gminę Limanowa.

W zawodach uczestniczyła ponad 30-sosobowa grupa zawodników „Patrii” Młynne, który to klub był głównym organizatorem tej deszczowej rywalizacji.

Organizatorzy dziękują za pomoc w organizacji MMM P. Burmistrz Miasta Limanowa Jolancie Juszkiewicz, Wydziałowi Sportu Urzędu Miasta Limanowa, Nadleśnictwu Limanowa, Zarządowi Klubu „Wierchy” Pasierbiec, a także ekipie sędziowskiej i rodzicom zawodników z Młynnego.
Podziękowania także dla wspierających nasz klub: Gmina Limanowa, Firmy: Midrew Paweł Michura, Indeco Piotr Wilczek, Elfach Limanowa Marek Golonka.

Wyniki „Patrii” prezentują się następująco:

bieg sprinterski Limanowa:

kategoria K14:

1>     BISKUPSKA, Małgorzata    WKS Wawel, Kraków
2>     HEBDA, Julia             KS Kościelec, Chrzanów
3>     DEPTA, Helena            WKS Wawel, Kraków
4>     MORDARSKA, Julita        UKS Patria, Młynne
5>     WALAŚ, Emilia            WKS Wawel, Kraków
6>     RYCHŁOWSKA, Julia        KS Kościelec, Chrzanów

Limanowska Jesień 2024:

3/ Piszczek Wanda (K10)
1/ Wiktor Liliana (K10N)