Chleb męciński na drugim miejscu w finale II edycji konkursu „Pieczywo – kromka.pl”

03.10.2024
Dnia 27.09.2024 r. w Poznaniu odbył się uroczysty finał II edycji konkursu „Pieczywo – kromka.pl” na najlepszy i tradycyjny wypiek rzemieślniczy.
Sfinansowany on został z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych w ramach kampanii PIPRiL „Pieczywo – Kromka.pl”.

W konkursie udział wzięli także mieszkańcy Męciny z Gminy Limanowa - Halina i Marek Piwowar, prezentując swój wypiek w konkursie.

Podczas krajowego finału zostali wyłonieni następujący laureaci:

I miejsce - Spółdzielnia Handlowo-Produkcyjna w Sadkach za chleb sadkowski (województwo kujawski-pomorskie)
II miejsce - Halina i Marek Piwowar RHD za chleb męciński (województwo małopolskie)
III miejsce - ,,Piekarnia Wodnicki” w Kępie – Andrzej Wodnicki za chleb dożynkowy (województwo opolskie)
Wyróżnienie - CONSONNI Spółka z o.o. Spółka Komandytowa z Kamyka za chleb z sabatnika (województwo śląskie)

Serdecznie gratulujemy tak wielkiego sukcesu !

Fot. Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego