Uroczyste przekazanie umundurowania bojowego dla Ochotniczych Straży Pożarnych

16.09.2024
13 września br. w Urzędzie Gminy Limanowa miało miejsce uroczyste przekazanie umundurowania bojowego 8 jednostkom OSP z gminy Limanowa.
Nowa odzież ochronna do działań bojowych będzie służyć strażakom w zabezpieczeniu ich własnego zdrowia. Wpłynie to na skuteczniejsze niesienie pomocy osobom poszkodowanym.

Doposażone jednostki OSP: OSP Kisielówka, OSP Męcina, OSP Nowe Rybie, OSP Pisarzowa, OSP Rupniów, OSP Siekierczyna, OSP Stara Wieś, OSP Wysokie.
Każda jednostka otrzymała po 2 komplety ubrań specjalnych i hełmów.

Łączna kwota zadania to 60 000,00 zł z czego 20 000,00 zł stanowi dofinansowanie pozyskane z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach zadania na udzielenie pomocy finansowej w 2024 r. z budżetu Województwa Małopolskiego dla Gminy Limanowa z przeznaczeniem dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa małopolskiego w ramach konkursu „Małopolskie OSP 2024”.

OSP Męcina otrzymała także 4 komplety odzieży ochronnej do działań poszukiwawczo – ratowniczych (kurtka, buty, spodnie, polar).

Łączna kwota zadania to 14 996,00 zł z czego 14 996,00 zł stanowi dotacja z budżetu Województwa Małopolskiego dla Gminy Limanowa  z przeznaczeniem dla jednostki OSP Męcina, w której funkcjonują zespoły ratownicze z psem.

W uroczystym przekazaniu nowego umundurowania brali udział przedstawiciele poszczególnych Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Limanowa oraz zaproszeni goście: Radny Województwa Małopolskiego – Grzegorz Biedroń, Wójt Gminy Limanowa – Jan Skrzekut, pracownik ds. ochrony przeciwpożarowej – Piotr Pala.