Rozpoczęto modernizację kotłowni w budynku OSP Wysokie

26.09.2024
W dniu 16.09.2024 r. w Urzędzie Gminy Limanowa została podpisana przez Wójta Gminy Jana Skrzekuta umowa na zadanie pn. „Modernizacja kotłowni z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii w budynku OSP Wysokie”. Wykonawcą robót będzie firma Instalacje Budownictwo Marcin Pietruszka z Podegrodzia, w imieniu której umowę podpisał właściciel firmy Marcin Pietruszka.

23.09.2024 r. miało miejsce przekazanie terenu budowy dla planowanej inwestycji w obecności przedstawicieli Inwestora z Wójtem Gminy Janem Skrzekutem i Zastępcą Wójta Gminy Wojciechem Pazdanem na czele. W przekazaniu terenu budowy uczestniczył Władysław Lorek – Radny Gminy Limanowa oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej w Wysokiem z Prezesem Tadeuszem Witeckim, a także Wykonawca Marcin Pietruszka.

W ramach inwestycji powstanie nowoczesna instalacja z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, a zakres robót budowlanych, które zostaną wykonane w ramach inwestycji obejmuje m. in.:

- wymianę kotła węglowego na kocioł gazowy kondensacyjny i doprowadzenie instalacji gazu do pomieszczenia kotłowni wraz z niezbędnymi robotami remontowymi w kotłowni
- montaż pompy ciepła wraz z robotami instalacyjnymi i podłączeniem instalacji
- wykonanie dla budynku remizy mikro-instalacji fotowoltaicznej wraz z magazynem energii i uruchomieniem systemu

Całkowita kwota inwestycji wynosi 157 891,41 zł brutto.
Gmina Limanowa złożyła wniosek do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie i pozyskała środki zewnętrzne stanowiące ok. 40% wartości inwestycji.

Wizyta w miejscowości Wysokie była doskonałą okazją do obejrzenia postępujących prac przy budowie szkoły podstawowej.