Przebudowa drogi Męcina Miczaki Dolne

23.09.2024

Ruszyły prace remontowe w miejscowości Męcina dotyczące inwestycji „Przebudowa drogi gminnej nr 340454K Męcina - Miczaki Dolne w km od 0+000 do km 1+872 " .

Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut wraz z swoim zastępcą Wojciechem Pazdanem, Kierownikiem Wydziału Inwestycji Stanisławem Piegzą oraz inspektorem Januszem Liptakiem przekazali plac pod inwestycje wykonawcy prezesowi Przedsiębiorstwa Limdrog z Limanowej Maciejowi Szkarłatowi.

Zakres robó i najważniejsze dane:
-przebudowa drogi, jezdnia zostanie poszerzona do min. 3,5 metra, wykonanie zjazdów, przebudowa odwodnienia, mijanki, umocnienie skarp i inne roboty wykonczeniowe.
 „Przebudowa drogi gminnej nr K 340454 Męcina - Miczaki Dolne w km 0+000 - 1+872,44  w miejscowości Męcina” - termin realizacji robót wynosi:  180 dni od daty podpisania umowy. Data podpisania umowy: 29.08.2024 r.
Wykonawca: PDM LIMDROG sp. z o.o., 34-600 Limanowa, ul. M. B. Bolesnej 87, cena oferty: 2.391.294,28 zł, gwarancja jakości: 90 m-cy

„ Z wielką radością pragnę ogłosić, że niebawem rozpoczynamy prace nad przebudową drogi Męcina Miczaki Dolne. To długooczekiwana inwestycja , zarówno przez mieszkańców, jak i wszystkich użytkowników tej trasy.
Droga ta od lat wymagała gruntownej modernizacji, a jej obecny stan nierzadko utrudniał codzienne życie oraz bezpieczne poruszanie się po naszym regionie mieszkańcom Męciny Miczaków, którzy wykazali się cierpliwością i rozsądkiem przy negocjacjach dotyczących ewentualnych remontów w/w drogi.
Dlatego cieszę się, że dzięki staraniom wielu osób, nie sposób nie wymienić Viceprzewodniczącego Rady Gminy Limanowa Rafała Woźniaka oraz przez pozyskane wsparcie finansowe, uda się doprowadzić do wykonania tej inwestycji.
Ta przebudowa to nie tylko odpowiedź na potrzeby mieszkańców, ale także istotnym krok w kierunku poprawy infrastruktury, która przyczyni się do dalszego rozwoju naszej gminy.
Rozumiem, że prace te mogą wiązać się z pewnymi utrudnieniami w ruchu, ale proszę Państwa o cierpliwość i wyrozumiałość. Jestem przekonany, że efekty, które przyniosą te inwestycje, wynagrodzą nam wszelkie niedogodności.
Razem z ekipami remontowymi będziemy dążyć do tego, aby prace przebiegały sprawnie i zgodnie z harmonogramem. Zachęcam do śledzenia informacji na temat postępu robót oraz tymczasowych zmian w organizacji ruchu o których będziemy Państwa informować na bieżąco.”
 – mówi Jan Skrzekut Wójt Gminy Limanowa