Gminy Limanowa

Podsumowanie biegów na orientacje - Patria Młynne

16.09.2024
Podsumowanie startów lipiec – wrzesień 2024.

Na początku lipca zorganizowane zostały trzydniowe, bardzo wymagające zawody XXI Patria Cup. (Gdów, Pasierbiec, Laskowa). W gronie 9  państw nie mogło oczywiście zabraknąć zawodników Patrii.
Swoje kategorie wiekowe wygrali: Wanda Piszczek, Nadia Zamora, Wojciech Sowa, Tomasz Troska oraz Antoni  Bałaziński.

W  4-etapowych zawodach Sudety Cup (ponad 1200 startujących zawodników!) w kategorii M60 wygrał Jacek Kozłowski. Jola Kozłowska skończyła zmagania na 12 , a Tomek Seredyński na 14 pozycji.

W XXIX Baltic Cup klub Patria Młynne reprezentowało 5 zawodników. Wanda Piszczek uplasowała się tuż za podium na 4 pozycji. Anna Stypuła skończyła rywalizację na 6 miejscu. Solidnie biegający na tych zawodach Wojtek Sowa zajął wysoką 5 pozycję. Szymon Stypuła skończył zawody na 10 miejscu. Hania Wiktor w K12 ostatecznie zajęła 13 miejsce.

Na Helu rozegrane zostały Międzynarodowe Zawody w BnO – Puchar Pomorza. W gronie ponad 400 zawodników znakomicie spisał się Jacek Kozłowski, który zwyciężył w kategorii M60. Wanda Piszczek w K10 skończyła zmagania na 5, a Ania Stypuła na 6 pozycji. 13 miejsce dla Hani Wiktor w K12. Wojciech Sowa w M10N zajął w trzyetapowych zawodach 9 miejsce, a tuż za nim Szymon Stypuła.

Na początku września prawie 25 osobowa ekipa Patrii rywalizowała niedaleko Przeworska w Pucharze Podkarpacia. Świetne tereny, bardzo trudne trasy i znakomite wyniki zawodników:
I miejsca zdobyli : Wanda Piszczek (K10), Antoni Dębski (KM10N), Szymon Stypuła (M10), Antoni Bałaziński(M16). Na II pozycji: Anna Stypuła (K10), Liliana Wiktor(KM10N), Krystian Król(M12), Dawid Kurnyta(M16), Piotr Pietroń(M35), Witold Sochacki (M50). Z brązowymi medalami z Podkarpacia wrócili: Tomasz Troska(KM10N), Bartek Zelek(M12), Filip Zelek (M16).

A już za tydzień start w Klubowych Mistrzostwach Polski, na które wybiera się 18 najlepszych zawodników klubu. Zawody te odbędą się w okolicach Ogrodzieńca na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej.

W dniach 5-6.10 Patria będzie organizatorem Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegu na orientację oraz zawodów Park Tour Orienteering w sprincie w Limanowej, a także dwuetapowych zawodów „Limanowska Jesień 2024”.