Narada dyrektorów szkół 2024

10.09.2024
28.08.2024 r. podczas narady dyrektorów szkół w Urzędzie Gminy Limanowa odbyło się uroczyste wręczenie nauczycielom aktów nadania stopnia nauczyciela mianowanego przez Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta, jego zastępcę Wojciecha Pazdana oraz Przewodniczącego Komisji Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej Adama Rysia, wraz z członkami komisji oświaty: Bogusławem Pazdurem, Iwoną Wojak-Ćwik, Józefem Wąsowiczem.

Wręczenie awansów odbyło się po pomyślnie zdanych egzaminach przez 9 nauczycieli ubiegających się o stopień nauczyciela mianowanego, które miały miejsce tydzień wcześniej również w Urzędzie Gminy Limanowa.

Awans otrzymali:

Beata Wiktor, Anna Florek, Anna Kwit – Szkoła Podstawowa w Młynnem,
Joanna Sławek – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Siekierczynie,
Anna Florek – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Starej Wsi,
Witold Machalski, Joanna Szubryt – Szkoła Podstawowa Nr 1 w Męcinie,
Małgorzata Kądziołka – Szkoła Podstawowa w Mordarce,
Ewelina Faron – Szkoła Podstawowa Kaninie.

Narada była również okazją by powierzyć stanowisko dyrektorom następujących placówek oświatowych:

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie – Wiesława Tudaj,
Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie – Józefa Setlak,
Szkoła Podstawowa im. Stanisława Wyspiańskiego w Rupniowie – Robert Piwowarczyk.

Bieżące sprawy dotyczące funkcjonowania poszczególnych placówek omówiła dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół, Edyta Król. Poruszane tematy dotyczyły m.in. bezpieczeństwa w szkołach, realizowanych projektów edukacyjnych oraz spraw finansowych.
Ponadto zebrani poinformowani zostali na temat wykonanych w okresie wakacyjnym remontach w szkołach oraz inwestycjach zaplanowanych do realizacji.

Na zakończenie wójt gminy Limanowa Jan Skrzekut życzył zebranym w nowym roku szkolnym wysokiej efektywności w nauczaniu, sukcesów zawodowych oraz zadowolenia i satysfakcji z codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą, kierując jednocześnie do dyrektorów słowa podziękowania za ich dotychczasową pracę na rzecz rozwoju gminnej oświaty.