Nikola Papież na II miejscu w Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Wokalnym – Vistula Sounds

23.08.2024
W Ciechocinku (woj. kujawsko-pomorskie) zakończył się III Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Wokalny – Vistula Sounds. Ten festiwal bardzo miło będzie wspominała Nikola Papież mieszkanka Gminy Limanowa z Pisarzowej, która wyśpiewała na nim II miejsce.

Festiwal zyskał miano „Małej Eurowizji” ze względu na swoje międzynarodowe oblicze i wielokulturowy charakter, łącząc artystów z odległych zakątków globu na jednej scenie. Gościem honorowym wydarzenia była Pierwsza Dama Polskiej Piosenki – Irena Santor.

W wydarzeniu brało udział 140 wokalistów z 18 krajów świata.

14 i 15 sierpnia odbyły się konkursy piosenki polskiej i międzynarodowej, do których zgłosili się przedstawiciele Austrii, Armenii, Bułgarii, Białorusi, Belgii, Brazylii, Czech, Estonii, Hiszpanii, Indii, Libii, Litwy, Łotwy, Ukrainy, Malty, Wietnamu oraz Polski. Oceniało ich 13-osobowe międzynarodowe jury pod przewodnictwem polskiej sopranistki, śpiewaczki operetkowej, musicalowej, operowej oraz aktorki Grażyny Brodzińskiej, wspieranej przez dyrektora Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu – Jarosława Wasika.

Nikola Papież otrzymała od jury 2 nominacje i 2 zaproszenia na festiwale międzynarodowe: ABANiCO INTERNATIONAL FESTIWAL in Sofia w Bułgarii oraz AMBER VOICE RIGA INTERNATIONAL CONTEST w Rydze na Łotwie. W Konkursie Polskiej Piosenki Nikola otrzymała II MIEJSCE za wykonanie piosenki „Mechaniczna lalka” z repertuaru Violetty Villas. W Konkursie Międzynarodowej Piosenki otrzymała wyróżnienie za wykonanie piosenki „I who have nothing” Toma Jonesa.

W sobotę, 17 sierpnia w Parku Zdrojowym w Ciechocinku odbył się koncert laureatów, na którym obecna była również Pani Irena Santor – gość specjalny. Nikola Papież jako laureatka została zaproszona by zaśpiewać piosenkę ”Mechaniczna lalka” z repertuaru Violetty Villas przed ponad 5 tysięczną publicznością.

Nikola ze swoimi przyjaciółkami Karoliną Jasińską i Wiktorią Ziobrowską reprezentowały Studio Wokalne i Rehabilitacja Głosu Monika Dubel w Krynicy Zdrój.