11 sierpnia zapraszamy na górę Jaworz

08.08.2024
Zapraszamy na pieszą wędrówkę na górę Jaworz w Męcinie, która odbędzie się 11 sierpnia br. (niedziela). Wyprawa organizowana jest przez Gminę Limanowa w ramach XV edycji akcji „Odkryj Beskid Wyspowy 2024, Główny Szlak Beskidu Wyspowego, 102 Wyspy Beskidu Wyspowego”

Wspólna wędrówka rozpocznie się o godzinie 8.00, pod czujnym okiem przewodnika PTTK Miejscem  zbiórki jest parking przy stacji PKP. Turyści przemierzą następującą trasę:
Męcina (zbiórka godz. 8.00 parking na stacji PKP) - szlak żółty - Skrzętla Rojówka - szlak niebieski Babia Góra - Jaworz - szlak niebieski - Sałasz - szlak zielony - Pisarzowa.

Możliwe jest wyjście z innych zakątków, tak by zdążyć pod szczyt Jaworza ( obok wieży widokowej)  na godzinę 11.00, gdzie odbędzie się Msza Święta odprawiona przez ks. Dawida Włodarczyka, a po niej biesiada turystyczna z poczęstunkiem przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kaniny. Oprawę muzyczną zapewni Kapela Wyrwani.
Udział jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji – wystarczy przyjść na miejsce zbiórki.

XV edycja akcji „Odkryj Beskid Wyspowy 2024, Główny Szlak Beskidu Wyspowego, 102 Wyspy Beskidu Wyspowego” jest realizowana przy wsparciu finansowym Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach "Programu wsparcia turystyki – edycja 2024" oraz Województwa Małopolskiego w ramach konkursu „Małopolska Gościnna 2024”.