Wzmożony ruch ciężarowy na drogach gminnych związany z modernizacją linii kolejowej nr 104

Szanowni Mieszkańcy,
ponieważ inwestycja kolejowa nabiera tempa w załączeniu przedstawiamy drogi pozostające w zarządzie gminy, które będzie wykorzystywał Wykonawca robót do ruchu ciężarowego.
Drogi te będą podlegały stałemu monitoringowi i co najmniej przywróceniu do stanu z przed robót. Dodatkowo w ramach ustaleń wynegocjowaliśmy z Wykonawcą robót prawie 5 000 m2 nowych nawierzchni asfaltowych, które zostaną wykonane na najbardziej zdegradowanych  drogach po wykonaniu inwestycji kolejowej.
Toczą się również rozmowy dotyczące umożliwienia Wykonawcy kilkutygodniowego przejazdu samochodami ciężarowymi ok. 500m odcinkiem drogi Działowskiej na terenie Męciny.

Trwają również wstępne ustalenia co do tymczasowych organizacji ruchu na terenie gminy jakie mają zostać wprowadzone w związku z trwającą inwestycją kolejową.

Aktualnie Wykonawca robót w dalszym ciągu utrzymuje, że na dłuższy czas (1-2 lata) zostaną zamknięte tylko dwie drogi zarządzane przez gminę tj.
- droga przez Szczepieniec w Męcinie - w miejscu skrzyżowania z nową linią kolejową do czasu wykonywania wiaduktu drogowego (w tym czasie zostanie wykonane połączenie drogowe przez Podgórze)
oraz
-  droga Działowska w Męcinie – w miejscu skrzyżowania z nową linią kolejową do czasu wykonywania wiaduktu drogowego (w tym czasie objazd zostanie poprowadzony drogą Działowską w kierunku Pisarzowej).
Dodatkowo na moście w ciągu drogi Działowskiej w Męcinie (naprzeciwko Magnolii) zostanie wprowadzone zawężenie ruchu do jednego pasa z utrzymaniem ruch dwukierunkowego.
Droga powiatowa będzie cały czas przejezdna. Oczywiście będą też zapewne występować inne chwilowe zamknięcia czy zawężenia wynikające z zakresu prowadzonej przez PKP inwestycji.

W związku ze wzmożonym ciężarowym i osobowym ruchem drogowym na terenie naszej gminy, bardzo proszę o zachowanie szczególnej uwagi i ostrożności aby przez czas trwania tej inwestycji nic złego nikomu się nie przydarzyło.

Do doraźnego kontaktu, w sprawach związanych z prowadzonym przez Wykonawcę ruchem drogowym, firma Budimex wyznaczyła Panią Justyną Kloc tel. 519 021 153.

Postaramy się, poprzez naszą stronę internetową,  na bieżąco informować Państwa o sytuacji związanej z prowadzoną w naszej gminie inwestycją kolejową.

Schemat dróg gminnych w załączniku poniżej

Jan Skrzekut
Wójt Gminy Limanowa