,,Plecak pełen emocji" - podsumowanie wakacyjnych warsztatów w gminnych bibliotekach

31.07.2024
W lipcu w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi i jej Filach odbywały się warsztaty z cyklu „Plecak pełen emocji”, prowadzone przez Monikę Zielińską-Klimaczak. Tematem spotkań były emocje i sposoby radzenia sobie z nimi.
Były one częścią projektu: ,,Oswajanie przez bajanie. Leki z bibliotecznej apteki”.

Podczas warsztatów Monika Zielińska-Klimaczak, przybliżała uczestnikom podstawowe rodzaje emocji. Dzieci dowiadywały się, czym jest miłość, radość, smutek, złość i wiele innych uczuć, które towarzyszą nam każdego dnia. Prowadząca nie tylko nazwała poszczególne emocje, ale również zaprezentowała metody radzenia sobie z nimi. Po wprowadzeniu, każde dziecko otrzymało bawełniany plecak, który stał się płótnem do wyrażania emocji. Uczestnicy mogli rysować na plecakach wybraną przez siebie emocję lub korzystać z gotowych szablonów przygotowanych przez prowadzącą. Kreatywność dzieci nie znała granic – plecaki zapełniły się kolorowymi wyrazami emocji, od uśmiechniętych twarzy po abstrakcyjne interpretacje uczuć. Dzieci z ogromnym zapałem brały udział w zajęciach, ucząc się jednocześnie o swoich emocjach i wyrażając je w artystyczny sposób. Warsztaty te były doskonałą okazją do rozwijania świadomości emocjonalnej oraz kreatywności uczestników. Monika Zielińska-Klimaczak po raz kolejny udowodniła, że nauka o emocjach może być fascynująca i pełna radości.

Gminna Biblioteka w Starej Wsi zorganizowała dla dzieci wspaniałą przestrzeń do nauki i twórczości, za co serdecznie dziękujemy niezastąpionej pani Monice.
Kolejne warsztaty już w sierpniu. Zaczynamy w bibliotece w Rupniowie. Tym razem dzieci będą tworzyć przypinki które pomogą zrozumieć siebie i otaczający ich świat emocji.

Projekt dofinansowany ze środków ministerialnych w ramach programu ,,Partnerstwo dla książki”.