Drogi rolnicze przekazane do modernizacji

17.07.2024
16 lipca br. miało miejsce przekazanie placów budowy wykonawcom zadań dofinansowanych ze  środków budżetu województwa małopolskiego na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

W ramach zadania wykonana zostanie modernizacja drogi o długości 1340 m  w Męcinie na dz. ew. nr 931 realizowana przez  Firmę ZBD Sp. z o.o z Nowego Sącza oraz modernizacja drogi o długości 450 m drogi w Siekierczynie na dz. ew. nr 101, którego wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych S.A. z Nowego Sącza.
Zmodernizowany zostanie również odcinek  drogi w miejscowości Łososina Górna o długości 140 m, obejmujący końcowy odcinek drogi Łososina Górna – Załpa, dofinansowany w ramach wniosku złożonego wspólnie z Gminą Laskowa, którego wykonawcą będzie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „LIMDROG"  z Limanowej.

Drogi do modernizacji zostały przekazane przedstawicielom wykonawców przez Zastępce Wójta Gminy Limanowa Wojciecha Pazdana oraz Inspektora Nadzoru Janusza Liptaka.

Łączna wartość zadań to 803 641,08 zł z czego 291 722, 00 zł stanowi dotacja ze  środków budżetu województwa małopolskiego na modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Termin ich realizacji określono w umowach na 60 dni.