Dofinansowanie w ramach Programu „Małopolska infrastruktura rekreacyjno – sportowa – MIRS”

18.07.2024
Samorząd Województwa Małopolskiego podjął decyzję o przyznaniu Gminie Limanowa dofinansowania w wysokości 162 950,00 złotych na realizację inwestycji rekreacyjno – sportowej w ramach Programu modernizacji boisk i miejsc rekreacji w oparciu o pomoc finansową jednostkom samorządu terytorialnego.

W ramach niniejszego dofinansowania do końca września 2024 roku przy Szkole Podstawowej  w Pasierbcu powstanie kompleks sportowo-rekreacyjny, w skład którego wchodzi: wielofunkcyjne boisko sportowe oraz obiekt małej architektury w zakresie wykonania bezpiecznej nawierzchni zapobiegającej urazom. Boisko będzie obiektem wielofunkcyjnym dostosowanym do rekreacji i uprawiania różnych dyscyplin sportowych, wyposażone w niezbędne urządzenia.

Wykonawcą, rozpoczętej już inwestycji, jest firma Jana Wojtasa „Usługi Ogólnobudowlane” z siedzibą pod adresem: Siekierczyna 122, 34-600 Limanowa, która została wyłoniona w postępowaniu przetargowym.
 Całkowita wartość planowanej inwestycji to 419 430,00 złotych.

Obiekt sportowy przyczyni się do aktywizacji sportowej dzieci i młodzieży, a także do zwiększenia ich aktywności fizycznej, podniesienia poziomu kultury fizycznej oraz umożliwi propagowanie sportu wśród lokalnej społeczności.