Podsumowanie osiągnięć w roku szkolnego 2023/2024

19.06.2024
W dniu 18 czerwca br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa wręczono nagrody uczniom za szczególne osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2023/2024. Edyta Król Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół w Limanowej przywitała dyrektorów, nauczycieli, pracowników obsługi oraz uczniów.

W imieniu gospodarza Wójta Jana Skrzekuta oraz jego zastępcy Wojciecha Pazdana, a także w imieniu własnym witam wszystkich gości przybyłych na uroczystość podsumowania roku szkolnego 2023/2024 w Gminie Limanowa, a w szczególności witam:
Przewodniczącego Rady Gminy Limanowa Daniela Łąckiego, Przewodniczącego Komisji Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Gminy Limanowa Adama Rysia Szanownych Dyrektorów, Drogich Nauczycieli naszych szkół, Pracowników obsługi a przede wszystkim Was nasi drodzy Uczniowie.

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Dyrektorzy i Pracownicy Szkół
"Dla szkolnych społeczności, zwłaszcza dla uczniów, każdy rok nauki jest ważny i niepowtarzalny. Kończy się etap wytężonej pracy, realizacji wyznaczonych celów mierzonych wynikami promocji, egzaminów czy konkursowych osiągnięć Na progu zbliżających się wakacji wszystkim Państwu pragnę podziękować za trud całorocznego wysiłku oraz złożyć najlepsze życzenia.

Drodzy uczniowie
Dzisiejszy dzień to czas gratulacji, podziękowań i życzeń. Gratulujmy osiągnięć, jakie były Waszym udziałem podczas mijającego roku szkolnego. Dziękujemy za to, że jesteście ludźmi dla których wiedza, umiejętności i pokonywanie przeszkód jakie stawia świat nie przysłania najważniejszych idei życia jakimi są: dobroć, życzliwość otwartość na ludzi i otoczenie.
Życzymy Wam, abyście nadchodzące letnie miesiące spędzili ciekawie, przyjemnie i zdrowo, abyście przywieźli z wakacji mnóstwo wrażeń i wspomnień. Ale przede wszystkim życzymy Wam odpoczynku! Cieszcie się towarzystwem innych ludzi: sprawdzonymi przyjaźniami i nowymi znajomościami.

Drodzy Nauczyciele
Obecnie nauczyciel to osoba, która jest nie tylko fachowcem w swojej dziedzinie, ale także sprawnym pedagogiem, psychologiem, wychowawcą nie tylko swoich uczniów, ale bardzo często osobą pomocną także ich rodzicom. Jak mało kto potrafi sprostać rosnącym z roku na rok wymaganiom, zwiększającej się ilości obowiązków, rosnącym potrzebom szkoły i uczniów. Jest osobą stale dokształcającą się, powiększającą zasób swej wiedzy, szukającą ciekawych i niebanalnych rozwiązań. A przy tym wszystkim to zwykle człowiek pogodny, życzliwy i wyrozumiały.
Każdy uczeń potrzebuje właściwej motywacji do pracy, oczekuje pochwały, nagrody za rzetelne jej wykonanie. Nagrody są ważne, ale uświadamiamy też wychowankom, iż nagroda nie jest najważniejsza, ale wiedza, satysfakcja i zadowolenie. Zgromadzeni tu uczniowie wyróżniają się nie tylko wiedzą,
ale i zaangażowaniem w życie swoich środowisk. Mają czas na naukę, pracę społeczną i rozwijanie własnych zainteresowań.

Chciałabyśmy podziękować Wszystkim nauczycielom, za pomoc uczniom, w rozwijaniu ich talentów, pasji, umiejętności. Za każdą dołożoną cegiełkę w procesie wewnętrznego rozwoju naszych dzieci.
Sprawowanie opieki pedagogiczno-wychowawczej nad uczniem uzdolnionym to też wielkie wyzwanie dla samego nauczyciela. Kluczem do sukcesu jest osobowość nauczycieli szkół gminnych, ich wiedza i entuzjazm. Gratulujemy i dziękujemy Państwu za pomoc dzieciom uzdolnionym w rozwijaniu
ich talentów, pasji i umiejętności.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do naszych Dyrektorów, którzy będąc nauczycielami, nieustannie zabiegają o sprawne funkcjonowanie naszych gminnych szkół, dobrą współpracę i otwartość na wszystkich tych którzy tworzą społeczność szkolną.

Proszę przekazać Rodzicom, iż mamy nadzieję że przez cały rok szkolny czują się cząstką społeczności szkolnych. A także podziękować im za wkład pracy i osobiste zaangażowanie w edukację i wychowanie naszych młodych przyjaciół. Młodzież lepiej wykształcona, o lepszych kwalifikacjach w przyszłości dobrze zadba o naszą gminę.
Serdeczne podziękowania składam również na ręce pracowników obsługi i administracji naszych szkół. Dziękuję Wam za to, że każdego dnia dbacie o to, aby nauczyciele i uczniowie mogli realizować swoje oświatowe misje w odpowiednio przygotowanych salach lekcyjnych, poruszać się po czystych korytarzach, spożywać smaczne obiady, a także za wszelką pomoc w realizowaniu naszego wspólnego celu, jakim jest wychowanie młodego człowieka."

Następnie słowa uznania dla sukcesów oraz za wkład pracy nauczycieli wyrazili Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut oraz Przewodniczący Rady Gminy Limanowa Daniel Łącki

"Na zakończenie naszego spotkania jeszcze raz z całego serca gratulujemy Wam osiągnięć. Wszystkim Państwu składamy życzenia bezpiecznych, miłych, słonecznych i zdrowych wakacji. Niech będą one czasem zasłużonego wypoczynku i radości, a zgromadzona podczas letnich tygodni energia niech pozwoli wrócić w przyszłym roku szkolnym do kolejnych zadań i planów. Do zobaczenia po wakacjach. Dziękujemy!"

Serdecznie wszystkim gratulujemy!

Nagrodzeni uczniowie:

Nazwa szkoły Imię i nazwisko ucznia
Kanina Łukasz Gądek
Pisarzowa Maria Górszczyk
Pisarzowa Dawid Frasunek
Stara Wies 2 Hubert Franczak

Opiekunowie uczniów: Krystyna Raszek, Witold Sochacki, Maria Gąsiorek, Stanisława Abram, Magdalena Raczek, Marta Dudzik, Bogumiła Lasek, Jarosław Potoniec, Paweł Ciuła, Barbara Szewczyk, Mariola Pająk, Marta Machynia, ks.Maciej Dadał, Renata Nowak, Monika Postrożna, Anna Zoń, Magdalena Janik, Natalia Wątroba, Marzena Kasprzyk-Dudek, Barbara Raczek, Magdalena Strzebońska, Wiesława Boruta,

Nagrody Wójta Gminy Limanowa i Rady Gminy Limanowa:

NAUCZYCIELE:

Szkoła Podstawowa im. Juliana Tuwima w Kaninie: mgr Renata Lis, mgr Katarzyna Ziaja
Szkoła Podstawowa im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem: mgr Małgorzata Karabin, mgr Klaudia Wideł