Patria Młynne z medalem Mistrzostw Polski

10.06.2024
Zawodnicy klubu "Patria Młynne" w ostatnim czasie uczestniczyli w Mistrzostwach Polski Młodzików w Sycowie (woj. dolnośląskie).
W gronie prawie 400 zawodników z ponad 40 klubów z całej Polski znaleźli się reprezentanci „Patrii Młynne".

O wielką niespodziankę postarała się sztafeta w składzie: Wojciech Sowa, Wanda Piszczek i Szymon Stypuła, którzy po pasjonującej walce wywalczyli złoty medal.

„Początek zmagań w biegu sztafetowym nie wyglądał zbyt obiecująco, ale z minuty na minutę nasza pozycja zmieniała się na dobre. Po 4 pozycji po 1 zmianie, na drugiej jesteśmy za prowadzącymi zawodnikami Wawelu Kraków. Niesamowitą dyspozycję tego dnia pokazał brązowy medalista z Klubowych Mistrzostw Polski, który po rewelacyjnym biegu wydarł złote medale dla naszego zespołu.
To spore zaskoczenie bowiem w biegach indywidualnych nasi zawodnicy nie byli w stanie wskoczyć na czołowe miejsca”.

Sztafeta chłopców w M12 (Król Krystian, Michał Sajdak i Bartłomiej Zelek) zajęli 10 miejsce.

W biegach indywidualnych w TOP 10 znaleźli się : Szymon Stypuła 7 miejsce w klasyku, Hania Wiktor 8 miejsce w sprincie, Wojciech Sowa i Wanda Piszczek 10 miejsca w biegach sprinterskich

Klub Patria Młynne wspierają: Gmina Limanowa, Elfach Limanowa, Midrew Pawła Michury, Indeco Piotr Wilczek