Oliwia Szewczyk zdobywczynią tytułu Bakałarza w Ogólnopolskim Konkursie Kaligraficznym BAKAŁARZ

14.05.2024
10 maja 2024r. w sądeckim ratuszu odbyło się uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego "Bakałarz" skierowanego do uczniów klas I-III.
O zaszczytny tytuł BAKAŁARZA walczyły w zmaganiach finałowych 54 osoby z klas I, 43 osoby z klas II oraz 44 uczniów klas III z różnych regionów Polski.

Od października do marca 10 uczniów klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Pasierbcu pod kierunkiem Natalii Wątroby systematycznie wykonywało konkursowe karty pracy zamieszczane w czasopiśmie "Promyczek Dobra".

W piątek w Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu odbył się finał konkursu, do którego zakwalifikowały się 4 uczennice klas młodszych: Amelia Chlipała, Aleksandra Pucia, Oliwia Szewczyk - uczennice klasy 3 oraz Kinga Wątroba - uczennica klasy 1.

Na finalistów czekało do wykonania zadanie konkursowe, w którym należało wykazać się umiejętnością pięknego i uważnego pisania. Dodatkowo uczestnicy konkursu wzięli udział w warsztatach plastycznych przygotowanych przez pracowników Pałacu Młodzieży, mieli też okazję do spaceru po Nowym Sączu.

OLIWIA SZEWCZYK zdobyła 1 MIEJSCE w konkursie i zaszczytny tytuł "Bakałarza" wśród uczniów klas 3, a Amelia Chlipała WYRÓŻNIENIE w swojej kategorii wiekowej.

Warto podkreślić, że Oliwia otrzymała prócz wspaniałych nagród rzeczowych także nagrodę finansową w wysokości 1000 zł.

Finalistkom konkursu gratulujemy osiągniętych sukcesów, ale przede wszystkim wytrwałości w pięknym pisaniu i życzymy kolejnych sukcesów!
Gratulujemy także wspaniałych wyników uczennic z Pasierbca biorących udział w konkursie !