W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Pasierbcu otrzymała pakiet nowoczesnego sprzętu edukacyjnego w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości". W pakiecie znalazły się pomoce dydaktyczne, takie jak: Roboty edukacyjne Photon wraz z matami i wyposażeniem, Scottie Go – gry edukacyjne do nauki programowania, Be Creo - zestawy z mikrokontrolerem do nauki podstaw elektroniki, Lego Technic Spike – zestawy do nauki mechatroniki i robotyki, Drukarka 3D Zortrax M200 plus wraz z zestawem filamentów oraz zestaw do szkolnego studia fotograficznego. Ten nowoczesny sprzęt jest wykorzystywany podczas lekcji informatyki od października i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów. Korzystanie z robotów edukacyjnych podczas zajęć lekcyjnych umożliwia realizację kilku obszarów edukacyjnych: nauki, technologii, inżynierii, sztuki oraz matematyki. Zajęcia z wykorzystaniem robotów to nie tylko ciekawa, wciągająca zabawa, ale i nauka; angażujące ćwiczenia, rozwijające wyzwania, jak również możliwość poszerzania wiedzy i zdobywania kluczowych kompetencji z różnych dziedzin nauki. Dzięki używaniu na zajęciach nowoczesnej technologii uczniowie rozwijają wyobraźnię i kreatywność, logiczne i abstrakcyjne myślenie, ciekawość i postawę badawczą, umiejętność pracy metodą projektu, umiejętność kodowania i programowania, umiejętność pracy w grupie oraz interdyscyplinarne podejście do nauki.
Laboratorium Przyszłości to z całą pewnością nowy wymiar edukacji dla dzieci, który rozwija wyobraźnię przestrzenną; uczy w sposób praktyczny nowoczesnych technologii, a tym samym zapewnia dobry start w przyszłość. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem korzystają z drukarki 3D oraz długopisu 3D. Projektowanie pod druk przestrzenny to jedna z najbardziej pożądanych umiejętności na rynku usług. Scottie Go, kolejna pomoc dydaktyczna, z której korzystają uczniowie, to połączenie tradycyjnych, tekturowych klocków i interaktywnej aplikacji mobilnej. Wprowadza uczniów w fascynujący świat hybrydowego nauczania. Także BECREO to sprzęt wspierający rozwój umiejętności w zakresie kodowania, programowania oraz robotyki. Ogromnym powodzeniem na zajęciach informatycznych cieszą się zestawy Lego, które pozwalają na budowanie rozmaitych konstrukcji i robotów wspierających środowisko naturalne, tworzenie inteligentnych systemów do zarządzania oraz naukę programowania w języku Scratch. Zajęcia z Lego rozwijają u uczniów umiejętności w zakresie kodowania i programowania, robotyki i inżynierii, przygotowania do pełnienia zawodów przyszłości.
W ostatnim czasie nasze Laboratorium Przyszłości wzbogaciło się o nowy sprzęt. Dyrekcja szkoły zakupiła ze środków budżetowych placówki 4 tablety Lenovo i zestaw z matą do rysowania i pisania. Nowoczesne tablety Lenovo ułatwiają uczniom programowanie i sterowanie modelami z Lego Technic, jak również robotami Photon oraz obwodami z mikrokontrolerem Arduino. Z kolei zestaw składający się z maty suchościeralnej, kompletu mazaków i uchwytu do robota, pozwala na rysowanie zaprogramowanych przez uczniów kształtów z wykorzystaniem robota interdyscyplinarnego Photon EDU .
Lekcje z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu edukacyjnego dostarczają uczniom wiele radości i satysfakcji. Dzięki takim zajęciom, uczniowie bardzo szybko nabywają umiejętności z dziedziny programowania oraz robotyki, tak bardzo pożądane w dzisiejszej edukacji.
Liczba wyświetleń: 794