W ramach promocji Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 Urząd Statystyczny w Krakowie organizuje konkurs
„Moja Gmina w cyferkach”, którego adresatami są placówki wychowania przedszkolnego z województwa małopolskiego. Celem konkursu jest zainteresowanie najmłodszych dzieci zagadnieniami związanymi z ludnością w połączeniu ze stymulowaniem ich rozwoju językowego, kreatywności i wyobraźni. Organizatorzy chcą w ten sposób poszerzyć wiedzę na temat spisu powszechnego wśród ich rodzin oraz lokalnych społeczności.
Zadaniem konkursowym jest ułożenie przez wychowanków placówki piosenki lub wierszyka, poruszającego tematykę związaną z ludnością, rodziną, spisem powszechnym, lokalną społecznością i tradycjami regionalnymi, a następnie nagranie jego wykonania i przesłanie filmu do Urzędu Statystycznego w Krakowie do dnia 11 czerwca 2021 r. Prace zgłaszane na Konkurs będą oceniane w dwóch grupach wieku wychowanków: grupa I: 3-latki i 4-latki, grupa II: 5-latki i zerówka. Placówki, których prace zdobędą trzy najwyższe miejsca w każdej z dwóch grup wieku otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Wszystkie informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie
https://krakow.stat.gov.pl/narodowy-spis-powszechny-ludnosci-i-mieszkan-2021/konkursy/moja-gmina-w-cyferkach/
W przypadku pytań prosimy o kontakt poprzez e-mail:
[email protected] lub telefonicznie: +48 695 255 538.
W imieniu organizatorow zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie które zapewne zwiększy świadomość wagi spisów powszechnych i badań statystycznych w społeczeństwie oraz zachęcić jak największą liczbę osób do wzięcia udziału w NSP 2021.
Organizatorzy LICZĄ , że otrzymają od Państwa wiele znakomitych prac, tak jak w konkursie organizowanym podczas ubiegłorocznego Powszechnego Spisu Rolnego.
Zachęcamy do udziału. Dokumenty i regulamina w załacznikach poniżej.
Przy okazji przypominamy, że w dniach od 1 kwietnia do 30 września 2021 r. na terenie całej Polski odbywa się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Powszechny spis ludności i mieszkań odbywa się co 10 lat i jest jedynym badaniem, które pozwala na pozyskanie szczegółowych informacji o liczbie ludności, jej terytorialnym rozmieszczeniu, strukturze demograficzno-społecznej i zawodowej, a także o ilościowym i jakościowym stanie zasobów mieszkaniowych
i budynkowych. Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy.