Zmodernizowano budynek Szkoły Podstawowej w Kisielówce

25.08.2020
Dobiegła końca realizacja zadania pn. "Przebudowa i rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej w Kisielówce na działalność świetlicy wraz z zagospodarowaniem działki wokół obiektu". W dniu 24 sierpnia miał miejsce końcowy odbiór inwestycji, która wykonana została w ramach projektu pn. "Rewitalizacja przestrzeni publicznej na terenie Gminy Limanowa w celu rozwiązywania zdiagnozowanych problemów i potrzeb społecznych".

Przebudowa i rozbudowa istniejącego budynku Szkoły Podstawowej w Kisielówce polegała na rozbiórce dwóch kondygnacji - poddasza i piętra, wykonaniu nowej konstrukcji dachu oraz budowie altany drewnianej. Wykonane prace miały na celu dostosowanie istniejącego budynku na potrzeby działalności domu kultury. W podpiwniczeniu powstała kuchnia, wc, pomieszczenie świetlicowe, magazyny, pomieszczenie techniczne oraz pomieszczenia komunikacyjne, na parterze - pomieszczenie świetlicowe, wc, biuro, sanitariaty, sanitariat dla osób niepełnosprawnych, a na poddaszu - antresola.
W ramach zadania w budynku zrobiono wszystkie instalacje wewnętrzne, wykonano również wykończenie zewnętrzne obiektu wraz z zagospodarowaniem działki - na miejscu powstała siłownia zewnętrzna, a cały teren  obok budynku został ogrodzony.

Końcowego odbioru prac dokonały władze gminy na czele z Wójtem Gminy Limanowa - Janem Skrzekutem  i Wicewójtem Gminy - Wojciechem Pazdanem oraz przedstawiciele  Wykonawcy - firmy Usługi Ogólnobudowlane Jana Wojtasa z Siekierczyny.

Całość inwestycji wyniosła 1.828 424,40 złotych, przy pozyskanym dofinansowaniu w kwocie 1.315 127,19 złotych.

Przypomnijmy, że modernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Kisielówce była czwartym zadaniem realizowanym  na terenie gminy Limanowa w ramach projektu „Rewitalizacja przestrzeni publicznej na terenie Gminy Limanowa w celu rozwiązywania zdiagnozowanych problemów i potrzeb społecznych” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020, 11.Rewitalizacja przestrzeni regionalnej, Działanie 11.2 Odnowa obszarów wiejskich, z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Wykonane wcześniej  w ramach projektu  inwestycje to: rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Siekierczynie (przy starym budynku szkoły powstało nowe "skrzydło" z salą gimnastyczną,, jadalnią oraz salami dydaktycznymi), modernizacja budynku Wiejskiego Domu Kultury w Starym Rybiu oraz przebudowa budynku Szkoły Podstawowej w Rupniowie Bednarkach wraz z przebudową boiska sportowego i zagospodarowaniem terenu.

Wszystkie cztery zadania kosztowały ponad 7,2 mln złotych, z dofinansowaniem w wysokości 75 %, tj. ponad 5,4 mln złotych.