Koronawirus - od 4 maja otwarte niektóre obiekty sportowe

26.04.2020
4 maja wejdzie w życie drugi etap znoszenia obostrzeń nałożonych w związku z epidemią koronawirusa - dotyczy on sportu. Udostępnione zostaną boiska i miejsca do uprawiania sportu na otwartej przestrzeni, jednak będzie mogło tam przebywać nie więcej niż 6 osób.

Od poniedziałku 4 maja udostępnione zostaną następujące obiekty z infrastruktury sportowej o charakterze otwartym

Maksymalnie do 6 osób:

·       stadiony sportowe (piłkarskie, lekkoatletyczne i inne)
·       boiska szkolne i wielofunkcyjne (w tym Orliki)
·       infrastruktura zewnętrzna do uprawiania sportów motorowych oraz lotnictwa
·       pola golfowe
·       ośrodki jeździeckie oraz otwarte obiekty takie jak: strzelnice, tory łucznicze, tory gokartowe, tory wrotkarskie i rolkowe

Maksymalnie do 2 osób:

·       Infrastruktura zewnątrzna do uprawiania sportów wodnych: kajak, łódka, rower wodny

Maksymalnie 4 osoby na jeden kort:

·       korty tenisowe: otwarte i półotwarte

W przypadku korzystania z infrastruktury o charakterze otwartym będą obowiązywały następujące zasady bezpieczeństwa: