Dnia 3 kwietnia w Zespole Szkół w Pisarzowej miało miejsce niecodzienne spotkanie przedstawicieli trzech pokoleń. Warsztaty rękodzielnicze, w których uczestniczyli uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Pisarzowej, stały się pretekstem do poznania tradycji regiony. Spotkanie zorganizowane w ramach projektu pod nazwą „Szkoła Współpracy” w zamyśle organizatorów miało być poświęcone tradycyjnym sposobom wykonania palm wielkanocnych. Już kilka dni wcześniej uczestnicy warsztatów gromadzili potrzebne materiały, m.in. wierzbowe bazie, trzcinę, suchatki, borowinki, gałązki tui i bukszpanu, a także kolorową bibułę.
Za sprawą pań: Rozalii Ciuły, Marii Chudy, Janiny Cempy i Anny Raczek spotkanie przerodziło się w niesamowitą podróż do czasów minionych. Piękne opowieści i stare przyśpiewki rozbrzmiewające tego dnia w szkolnej hali poruszyły wyobraźnię i skłoniły do refleksji. Dzięki postawie pań z Koła Gospodyń Wiejskich uczniowie zrozumieli, że tradycja powinna być powodem do dumy. Za piękny przykład słowa uznania i podziękowania do seniorek pisarzowskiej wsi skierowała Dyrektor Zespołu Szkół w Pisarzowej – Magdalena Strzebońska.
Uczestnicy warsztatów rękodzielniczych wykonali barwne ozdoby, nauczyli się tradycyjnych sposobów wyplatania palm, a przede wszystkim przekonali się, że tradycja łączy pokolenia.
Liczba wyświetleń: 3119