Było to nie małe wyzwanie dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 1 w Starej Wsi , kiedy okazało się, że jednym z produktów projektu Erasmus+ Helthly Herbs Outlook, jest kalendarz, za który odpowiada w całości szkoła. A więc nie tylko za informacje w nim zawarte ale również za jego szatę graficzna i druk. Cały kalendarz w profesjonalny sposób opracowała Kinga Tomaszek, która jest szkolnym informatykiem oraz jednym z nauczycieli pracującym z uczniami przy realizacji zadań projektu. Kalendarz, a właściwie jedynie niektóre jego elementy opracowywali uczniowie ze wszystkich partnerskich szkół: z Cypru, Grecji, Litwy, Rumunii, Turcji i Polski. Nie mniej jednak nad ostatecznym wyglądem produktu czuwano w ZS nr 1 w Starej Wsi: KALENDARZ NA ROK 2017, który powinien być zapełniony nie tylko informacjami o ziołach, ale również rysunkami uczniów i zdjęciami ziół. Informacji o wybranych ziołach czyli o krwawniku, rzepiku, bukwicy , czarnym bzie i kasztanowcu poszukiwali uczniowie, na różnych portalach, w atlasach ziół czy wreszcie u rodziców i babć. Agnieszka Pałka na zajęciach plastyki ogłosiła konkurs na ilustracje do kalendarza. Nie było łatwo wybrać zarówno najlepsze informacje, jak i najlepsze rysunki, bowiem do pracy zaangażowali się nie tylko uczniowie gimnazjum ale i również klasy V i VI. Ostatecznie komisja wytypowała
2 polskie zioła, które zostały umieszczone w kalendarzu a były to bukwica i rzepik. Co zdecydowało, że właśnie te zioła zagościły w kalendarzu? Trudno powiedzieć ale może właśnie ich niezwykłość, nie tylko jako rośliny ale przede wszystkim ich właściwości leczniczych. Podobnie zrobili partnerzy projektu - poszukiwali ziół zapomnianych bądź też takich, obok których bardzo często przechodzimy zapominając o ich czarodziejskich właściwościach. Twórcy kalendarza mają nadzieje, że każdemu spodoba się ten PRODUKT PROJEKTU, który jest dowodem owocnej współpracy i zaangażowania partnerów w obecnym realizowanym przez nasza szkołę projekcie Erasmus+ .
Szczególne podziękowania uczestnicy i koordynatorzy projektu kierują na ręce Kingi Tomaszek, za poświecenie wielu godzin domowego zacisza KALENDARZOWI, który już teraz w szkołach uczestników projektu stał się nie małym przebojem.
Liczba wyświetleń: 1765