Znamy program VIII edycji akcji „Odkryj Beskid Wyspowy 2017”!

01.11.2016

W dniu 27 października 2016 roku w Mszanie Dolnej odbyło się spotkanie Forum Gmin Beskidu Wyspowego , na którym podsumowano VII edycję akcji „Odkryj Beskid wyspowy 2016” oraz omówiono program na 2017 rok.

W 2016 roku zorganizowano 19 wędrówek po najciekawszych szlakach Beskidu Wyspowego, w których wzięło udział  ponad 11,5 tys. turystów z Polski i zagranicy. Uczestnicy tegorocznego wędrowania po Beskidzie  Wyspowym przemierzyli 225 km głównym szlakiem Beskidu wyspowego osiągając wysokość  przewyższającą  Mount Everest tj. 22150 m n.p.m.. Najtrudniejszym szlakiem okazał się Tour Mszana Dolna , albowiem turyści musieli przemierzyć  41 km przez 7 szczytów. Dwie wędrówki odbyły się w nocy. Jedną z nich – na Miejską Górę w Limanowej - uczestnicy uznali za najbardziej niezapomnianą. Połączono to z Ogólnopolskim Festiwalem Piosenki Turystycznej, który odbywał się w tym mieście.

Najmłodszymi uczestnikami były 2-miesięczne dziewczynki: Anita Góral z Żerosławic i Natalia Smoleń z Jurkowa, a najstarszym 91-letni Tadeusz Kucz z Krakowa. Z najdalszych zakątków świata przybyli wędrowcy z Ekwadoru, Etiopii i Singapuru.

Na spotkaniu omówiono i zatwierdzono również program VIII edycji akcji „Odkryj Beskid wyspowy 2017”.  W programie zaplanowano 20 wędrówek  rodzinnych po Głównym Szlaku Beskidu Wyspowego, które tradycyjnie rozpocznie Tour Mszana Dolna  1 maja 2017.

Poniżej harmonogram  akcji „Odkryj Beskid Wyspowy 2017”