Wszelkie prawa zastrzeżone
Uczniowie ze Szkolnego Koła Naukowego z Fizyki w Zespole Szkół w Starej Wsi II brali udział w zajęciach laboratoryjnych, które odbyły się na I Pracowni Fizycznej Instytutu Fizyki UJ. Oporniki, mierniki, soczewki to niektóre przyrządy, którymi posługiwali się wykonując ćwiczenia z optyki i elektryczności. Wrażeń było dużo.
Dla mnie najciekawsze były ćwiczenia, dzięki którym dowiedziałam się jaki wpływ ma kształt soczewki ma widzenie przedmiotów. Myślę, że dla nas wszystkich było to nowe doświadczenie, bo w końcu nie każdy ma okazje uczestniczyć w zajęciach na Uniwersytecie Jagiellońskim – tak stwierdziła uczennica Kinga Król.
Te zajęcia były bardzo interesujące. Dzięki nim poznałem i polubiłem fizykę! – tak wypowiedział się gimnazjalista Bartek Kuna.
Korzystając z okazji pobytu w Krakowie gimnazjaliści również zwiedzili ekspozycje w Muzeum Farmacji. Co mają apteki wspólnego z fizyką? Początki aptekarstwa to wyrób medykamentów na zapleczu aptek, a tam wykorzystywano różnego rodzaju prasy do wyciskania soków i olejów, aparaty destylacyjne i inne maszyny proste.
Opiekunami grupy uczniów byli: nauczyciel fizyki Lucyna Pazdur i nauczyciel biologii Marek Twaróg.
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. U. UE. L.2016.119.1) informujemy, iż: