Wyścig Górski Limanowa - Przełęcz pod Ostrą

11.06.2013

W dniach 21 – 23 czerwca 2013 r. rozegrany zostanie 5 Wyścig Górski Limanowa - Przełęcz Pod Ostrą. Jedna z najważniejszych imprez w polskim sporcie motorowym w tym roku stanowi eliminacje: FIA Międzynarodowych Mistrzostw w Wyścigach Górskich (IHCC), FIA Pucharu Europy w Wyścigach Górskich (ECC), Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski (GSMP) oraz Mistrzostw Słowacji w wyścigach górskich (MSR).

Przygotowana przez organizatorów – Auto Moto Klub Limanowa trasa liczy 6031 metrów, z 35 zakrętami. Aktualny rekord trasy został ustanowiony rok temu przez urzędującego Mistrza Polski Tomasza Nagórskiego (Subaru Impreza WRX OPEN +2000) wynosi 2:26:870.

Zeszłoroczny - czwarty wyścig, należał do rekordowych w historii organizowanych w Polsce; Na starcie pojawiło się 117 zawodników z Polski i Słowacji. W tym roku AMK Limanowa szacuje, że impreza zgromadzi ponad 150 aut, bijąc dotychczasowy rekord. Zarówno zawodnicy jak i kibice przyjadą z wielu krajów Europy, popularyzując nie tylko tę dyscyplinę sportu, ale i piękny region o bogatej historii i wspaniałych tradycjach.

Więcej informacji na stronie: www.wysciggorski.pl

Więcej informacji na stronie: www.wysciggorski.pl