Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Ratujmy naszą planetę" w Rupniowie

24.06.2012

Dnia 21 czerwca w Gminnej Bibliotece Publicznej w Rupniowie odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem: "Ratujmy naszą planetę". Na spotkaniu z autorami prac obecni byli Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Starej Wsi - Jacenty Musiał, bibliotekarka Anna Wiktor oraz pracownik administracji - Maria Trzupek.

Konkurs miał na celu uwrażliwienie dzieci i młodzież na potrzebę dbania o środowisko naturalne, gdyż od nas samych zależy, jaka będzie nasza Ziemia i w jakich warunkach będziemy żyć. Znamienne było hasło jednej z prac: „myślę, więc chronię”. W kategorii wiekowej 15 - 19 lat wyróżnienie otrzymali Klaudia Piechnik i Anna Kaim. W kategorii wiekowej 10 - 14 lat doceniono prace autorstwa Kingi Kita, Moniki Wojcieszak oraz Anny Ryś.

Nagrody i dyplomy laureatom wręczył Dyrektor który podkreślił dużą rolę i ważność akcji, promowanej w konkursie. Zwycięzcy otrzymali książki, pozostali uczestnicy - nagrody rzeczowe.

A. W.

A. W.