Wszelkie prawa zastrzeżone
W dniu 9 listopada br. w Limanowskim Domu Kultury odbyła się "VII Limanowska Gala Przedsiębiorczości". Wśród wyróżnionych firm i instytucji znalazły się również te z gminy Limanowa.
Mają mandat do mówienia tego, co im się nie podoba, a co chcieliby zmienić. Chcą prostszego prawa. Wtedy mogą się rozwijać i tworzyć nowe miejsca pracy - mówili jednym głosem przedsiębiorcy na zakończonej Gali Przedsiębiorczości.
W tym roku po raz pierwszy na Gali Przedsiębiorczości wręczono odznaczenia państwowe, które otrzymali: Złoty Krzyż Zasługi dla Bogdana Drzyzgi, Srebrne Krzyże Zasługi dla Stanisława Całki, Adama Czepiela, Marka Florczaka, Jana Grucel, Wiesława Jędrzejka, Mieczysława Jońca, Jana Macko, Barbary Merkowskiej, Ignacego Włodarczyka, Macieja Wojtasa; Brązowe Krzyże Zasługi otrzymali Sławomir Kalisz, Wiesław Mikołajczyk, Wojciech Miśkowiec, Wilhelm Mrożek, Stanisław Rapacz, Krzysztof Wyrwa, Halina Zapała.
"Mikroprzedsiębiorca Roku" prowadzony przez Powiatowy Urząd Pracy w Limanowej Wyróżnienia otrzymali:
Nominację do tytułu "MIKROPRZEDSIEBIORCA ROKU" przyznane zostały:
Statuetkę Mikroprzedsiębiorcy Roku otrzymał Marek Chlebek Firma Budowlano Montażowa "Marek" Słopnice, którą wręczyli: Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego, Jan Puchała Starosta Limanowski, oraz Marek Młynarczyk Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej.
Lider Biznesu w trzech kategoriach: małe, średnie i duże przedsiębiorstwa. Wyróżnienia do tytułu Lider Biznesu - w kategorii Małe Przedsiębiorstwa otrzymali:
Nominacje do tytułu otrzymali:
Tytuł Lidera Biznesu Powiatu Limanowskiego w kategorii Małe Przedsiębiorstwa otrzymała Drukarnia Malinowa S.C z Limanowej. Firma powstała w 2004 r., działa w branży poligraficznej. Posiada doświadczenie przy realizacji skomplikowanych, często nietypowych zleceń. Zajmuje się kompleksową obsługą poligraficzną od projektu do wydruku. W 2009r otrzymała tytuł "Mikroprzedsiębiorca Roku".
Pierwszy Diament otrzymała Firma Produkcyjno - Handlowo - Usługowa "KOMPLEX" Grzegorza Czepiela z Janowic, firma założona w 1997 r. To jeden z największych producentów wyrobów hutniczych. Świadczy usługi cięcia, prostowania i gięcia blach oraz wykonywania gotowych elementów według dostarczonego wzoru. W 2010 roku zainwestowano w uruchomienie maszyny do produkcji kształtowników oraz podjęto prace nad wykonaniem kolejnej maszyny według własnego projektu do wzdłużnego rozkroju blach.
A także F.H-U "LATHER-KAZ" S.J. Kazimierz Więcławek, Natalia Więcławek z Kamienicy. Firma powstała w 1991 r. i zajmuje się handlem skórami. W 2008 r. uruchomiła Ośrodek Rekreacyjno-Szkoleniowy "OSADA" i świadczy usługi w zakresie organizacji szkoleń , imprez integracyjnych i pokazów . Ośrodek ma wiele atrakcji m.in. wypożyczalnię kładów i skuterów śnieżnych, staw rekreacyjny z molem do łowienia ryb. W 2010 r. ośrodek został wyposażony w płyty solarne.
Wyróżnienia do tytułu Lider Biznesu w kategorii Średnie Przedsiębiorstwa otrzymali:
Nominacje otrzymali:
Tytuł Lidera Biznesu Powiatu Limanowskiego otrzymała Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa "BOMSTAL" ze Szczyrzyca. Forma istnieje od 1996 r. Zajmuje się produkcją garaży blaszanych, posiada bardzo duży asortyment lekkich konstrukcji stalowych. Każdego roku firma wykonuje konstrukcje stalowe standardowe oraz według indywidualnych projektów dla kilkudziesięciu tysięcy klientów z Polski oraz krajów Unii Europejskiej. Własna flota transportowa pozwala w krótkim terminie dostarczyć garaż do każdego miejsca w kraju. W 2010 r. zakupiła maszynę do profilowania i cięcia blach, która pozwala wykonać zupełnie nowy, pod względem technologicznym produkt, z profili ocynkowanych. Zwiększa to estetykę i trwałość wyrobu.
Natomiast Złotą Statuetkę Lidera Biznesu, która jest przyznawana firmom, które w ubiegłych latach trzykrotnie odebrały Diament do statuetki i nadal utrzymują wysoka pozycję rynkową kapituła postanowiła przyznać Firmie Produkcyjno Usługowo Handlowej "Joniec" Mieczysława Jońca z Tymbarku- Firma została założona w 1997 r. Zajmuje się produkcją wyrobów betonowych oraz sprzedażą impregnatów i farb do betonu oraz siatek i paneli metalowych. Podstawowymi produktami są ogrodzenia, elewacje, gazony, pustaki, płyty drogowe i podmurówki ogrodzeniowe. Zakład jest w ciągłej modernizacji, a lista wyrobów wciąż jest rozszerzana o nowe pozycje. A także Wyspie Mszanka Siepak Sp. z o.o. z Mszany Dolnej- Firma istnieje od 2003 r. Jest to Centrum Odnowy Biologicznej z gabinetami kosmetycznymi i masażu, grotą solną, fitness i siłownią, basenem z atrakcjami wodnymi do masażu, jacuzzi, sauną fińską, sauną infrared, sunshower/solarium pod prysznicem/ kawiarnią restauracją, z pokojami gościnnymi. Organizują szkolenia i imprezy integracyjne, wieczorki taneczne, naukę pływania, nurkowania i wiele innych atrakcji.
W kategorii - Duże Przedsiębiorstwa Wyróżnienia otrzymali:
Nominacje otrzymały:
Tytuł Lidera Biznesu Powiatu Limanowskiego w kategorii Duże Przedsiębiorstwaotrzymał Bank Spółdzielczy w Limanowej. To bank ze 134 letnią historią. Obecnie jest nowoczesnym, uniwersalnym bankiem, świadczącym szeroki zakres usług finansowych. Jest doradcą i partnerem w realizacji przedsięwzięć, których celem jest rozwój lokalnych środowisk. Tworzy coraz większą kapitałowo i terytorialnie strukturę. Jest jednym z nielicznych banków w Polsce który z lokalnego banku przekształcił się w sprawnie zarządzaną instytucję finansową opartą w całości na polskim kapitale.
Pierwszy Diament otrzymała firma "PARTNER - ALMA" Stach , Król SP.J z Limanowej. Firma od 1997 roku produkuje w Limanowej okna i drzwi z PCV i aluminium. W ostatnich latach poszerzyła swoja ofertę o: rolety zewnętrzne, bramy rolowane, moskitiery, drzwi przeciw pożarowe oraz wiele akcesoriów okiennych. Proponuje wyroby standardowe lubi "skrojone na miarę" według indywidualnych oczekiwań klientów. Posiada sieć kilkunastu biur handlowych zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego, jednak realizacje znacznie wykraczają poza ten teren. Od 2005 roku eksportuje również do krajów Unii Europejskiej. Rok 2010 był rokiem inwestycji w linie produkcyjne oraz dostosowania linii technologicznej do wymogów rynków zagranicznych.
Drugi Diament trafił do firmy WOLIMEX" Eugeniusza Wojaka z Limanowej. Początki firmy ,,WOLIMEX" sięgają 1984 roku. Świadczy ona usługi w zakresie robót budowlanych m. In. wykonuje sieci wodno - kanalizacyjne, roboty hydrotechniczne związane z regulacją rzek i potoków oraz budową oczyszczalni ścieków. W ofercie wyrobów firmy znajdziemy także: kruszywa, materiały kamienne z piaskowca, wyroby betonowe, roboty budowlano-montażowe, sieci wodociągowe, oczyszczalnie ścieków, roboty ogólnobudowlane oraz usługi specjalistyczne. Firma jest ceniona przede wszystkim jako rzetelny i solidny partner w sektorze robót budowlanych. Uznanie to poparte jest certyfikatami oraz licznymi wyróżnieniami i nagrodami.
Trzeci Diament trafił do Firmy Handlowo Usługowej "GRACJA" Agaty Żądło z Mszany Dolnej. Jest to firma rodzinna obecna na rynku od 1993r. zajmująca się detaliczną i hurtową sprzedażą odzieży. W swojej ofercie ma bogaty asortyment towarów odzieżowych bardzo dobrej jakości i w atrakcyjnych cenach. Utworzona w 2006 r. "GRACJA MIX" oferuje klientom bogaty wybór artykułów gospodarstwa domowego, artykułów upominkowych , biżuterii sztucznej oraz pamiątek. W 2010 r. zakończono budowę Centrum Konferencyjno-Bankietowego "STING" na 350 osób oraz Baru Bistro Krakowska z tradycyjnymi daniami kuchni polskiej.
Złota Statuetka Lidera Biznesu trafiła do firmy IMPULS Sp. z o.o. z Limanowej. Firma powstała w 1987 roku. Ma ponad 20-letnie doświadczenie i rozwój firmy w branży materiałów budowlanych sprawiły, że obecnie jest jednym z największych centrów budowlanych w powiecie limanowskim. Chcąc dotrzeć do szerszego grona klientów utworzono oddziały w Ujanowicach, Laskowej, Pisarzowej i Wrocławiu oraz magazyn w Sowlinach. Firma należy do sieci kupców Grupy Polskie Składy Budowlane S.A., dzięki temu korzysta z know-haw Grupy w zakresie ogólnokrajowych kampanii promocyjnych, nowoczesnych technologii używanych w budownictwie i szkoleń merytorycznych. Prowadzi działalność w oparciu o 5 punktów handlowych i planuje dalszy rozwój.
Druga Złota Statuetka trafiła do firmy Międzynarodowy Transport Drogowy Bogdana Drzyzgi z Tymbarku. Firma działa od 1991 roku, świadczy usługi transportowe i spedycyjne na terenie kraju i Europy. Posiada trzy oddziały w Tymbarku, Krakowie i Nowym Sączu. Ponadto wykonuje usługi w zakresie napraw i remontów pojazdów wielkogabarytowych, jak również prowadzi działalność handlową pojazdami, częściami i akcesoriami samochodowymi. Podstawowe atuty firmy to szybkość i terminowość, kompleksowość świadczonych usług.
Rokrocznie nagradzane są również - Inicjatywy Gospodarcze Roku. Są to tytuły zarezerwowane dla ciekawych i innowacyjnych przedsięwzięć gospodarczych. Nagrodzonym może być nie tylko firma, ale także organizacja czy sam pomysł. Ważne jest by przedsięwzięcie zasługiwało na uznanie społeczne, nawet by mogło znaleźć naśladowców. W tej kategorii Kapituła Konkursowa nominowała:
Laureatem w tej kategorii Inicjatywa Gospodarcza Roku 2011 została Restauracja Stary Browar - Sławomira Kalisza. Restauracja Stary Browar to miejsce, gdzie w miłej atmosferze można przeżyć wspaniałą, kulinarną przygodę, w scenerii stylowych i niepowtarzalnych wnętrz. Na koneserów czeka bogata gama doskonałych win oraz wykwintne dania, które zadowolą nawet najbardziej wymagających gości. Imprezy okolicznościowe, przyjęcia rodzinne, bankiety, sympozja i szkolenia zorganizowane w Starym Browarze na długo zapadną w pamięci gości. Z pewnością docenią oni indywidualny wystrój, smaczną kuchnię i miłą obsługę. Przyjemnie spędzony czas stanie się źródłem wielu rozmów i ciepłych wspomnień. Restauracja świadczy również usługi w zakresie cateringu.
Statuetkę - Człowiek Serca, która jest przyznana po raz pierwszy osobom, które umieją dzielić się sukcesem, wspomagając przedsięwzięcia społeczności lokalnych oraz wspierając osoby potrzebujące. Kandydatury do tej kategorii zaproponowali wójtowie.
Kapituła postanowiła ją przyznać Państwu Barbarze i Adamowi Czepiel z Janowic k/ Szczyrzyca, którzy szczególną troską otaczają kulturę - wspomagają renowację zabytków Szczyrzyca oraz wspierają regionalny zespół folklorystyczny. Ich bezinteresowna pomoc kierowana jest również do miejscowego klubu sportowego, straży pożarnej, do ludzi chorych i niepełnosprawnych.
W dniu 9 listopada br. w Limanowskim Domu Kultury odbyła się "VII Limanowska Gala Przedsiębiorczości". Wśród wyróżnionych firm i instytucji znalazły się również te z gminy Limanowa.
Mają mandat do mówienia tego, co im się nie podoba, a co chcieliby zmienić. Chcą prostszego prawa. Wtedy mogą się rozwijać i tworzyć nowe miejsca pracy - mówili jednym głosem przedsiębiorcy na zakończonej Gali Przedsiębiorczości.
W tym roku po raz pierwszy na Gali Przedsiębiorczości wręczono odznaczenia państwowe, które otrzymali: Złoty Krzyż Zasługi dla Bogdana Drzyzgi, Srebrne Krzyże Zasługi dla Stanisława Całki, Adama Czepiela, Marka Florczaka, Jana Grucel, Wiesława Jędrzejka, Mieczysława Jońca, Jana Macko, Barbary Merkowskiej, Ignacego Włodarczyka, Macieja Wojtasa; Brązowe Krzyże Zasługi otrzymali Sławomir Kalisz, Wiesław Mikołajczyk, Wojciech Miśkowiec, Wilhelm Mrożek, Stanisław Rapacz, Krzysztof Wyrwa, Halina Zapała.
"Mikroprzedsiębiorca Roku" prowadzony przez Powiatowy Urząd Pracy w Limanowej Wyróżnienia otrzymali:
Nominację do tytułu "MIKROPRZEDSIEBIORCA ROKU" przyznane zostały:
Statuetkę Mikroprzedsiębiorcy Roku otrzymał Marek Chlebek Firma Budowlano Montażowa "Marek" Słopnice, którą wręczyli: Marek Sowa Marszałek Województwa Małopolskiego, Jan Puchała Starosta Limanowski, oraz Marek Młynarczyk Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej.
Lider Biznesu w trzech kategoriach: małe, średnie i duże przedsiębiorstwa. Wyróżnienia do tytułu Lider Biznesu - w kategorii Małe Przedsiębiorstwa otrzymali:
Nominacje do tytułu otrzymali:
Tytuł Lidera Biznesu Powiatu Limanowskiego w kategorii Małe Przedsiębiorstwa otrzymała Drukarnia Malinowa S.C z Limanowej. Firma powstała w 2004 r., działa w branży poligraficznej. Posiada doświadczenie przy realizacji skomplikowanych, często nietypowych zleceń. Zajmuje się kompleksową obsługą poligraficzną od projektu do wydruku. W 2009r otrzymała tytuł "Mikroprzedsiębiorca Roku".
Pierwszy Diament otrzymała Firma Produkcyjno - Handlowo - Usługowa "KOMPLEX" Grzegorza Czepiela z Janowic, firma założona w 1997 r. To jeden z największych producentów wyrobów hutniczych. Świadczy usługi cięcia, prostowania i gięcia blach oraz wykonywania gotowych elementów według dostarczonego wzoru. W 2010 roku zainwestowano w uruchomienie maszyny do produkcji kształtowników oraz podjęto prace nad wykonaniem kolejnej maszyny według własnego projektu do wzdłużnego rozkroju blach.
A także F.H-U "LATHER-KAZ" S.J. Kazimierz Więcławek, Natalia Więcławek z Kamienicy. Firma powstała w 1991 r. i zajmuje się handlem skórami. W 2008 r. uruchomiła Ośrodek Rekreacyjno-Szkoleniowy "OSADA" i świadczy usługi w zakresie organizacji szkoleń , imprez integracyjnych i pokazów . Ośrodek ma wiele atrakcji m.in. wypożyczalnię kładów i skuterów śnieżnych, staw rekreacyjny z molem do łowienia ryb. W 2010 r. ośrodek został wyposażony w płyty solarne.
Wyróżnienia do tytułu Lider Biznesu w kategorii Średnie Przedsiębiorstwa otrzymali:
Nominacje otrzymali:
Tytuł Lidera Biznesu Powiatu Limanowskiego otrzymała Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa "BOMSTAL" ze Szczyrzyca. Forma istnieje od 1996 r. Zajmuje się produkcją garaży blaszanych, posiada bardzo duży asortyment lekkich konstrukcji stalowych. Każdego roku firma wykonuje konstrukcje stalowe standardowe oraz według indywidualnych projektów dla kilkudziesięciu tysięcy klientów z Polski oraz krajów Unii Europejskiej. Własna flota transportowa pozwala w krótkim terminie dostarczyć garaż do każdego miejsca w kraju. W 2010 r. zakupiła maszynę do profilowania i cięcia blach, która pozwala wykonać zupełnie nowy, pod względem technologicznym produkt, z profili ocynkowanych. Zwiększa to estetykę i trwałość wyrobu.
Natomiast Złotą Statuetkę Lidera Biznesu, która jest przyznawana firmom, które w ubiegłych latach trzykrotnie odebrały Diament do statuetki i nadal utrzymują wysoka pozycję rynkową kapituła postanowiła przyznać Firmie Produkcyjno Usługowo Handlowej "Joniec" Mieczysława Jońca z Tymbarku- Firma została założona w 1997 r. Zajmuje się produkcją wyrobów betonowych oraz sprzedażą impregnatów i farb do betonu oraz siatek i paneli metalowych. Podstawowymi produktami są ogrodzenia, elewacje, gazony, pustaki, płyty drogowe i podmurówki ogrodzeniowe. Zakład jest w ciągłej modernizacji, a lista wyrobów wciąż jest rozszerzana o nowe pozycje. A także Wyspie Mszanka Siepak Sp. z o.o. z Mszany Dolnej- Firma istnieje od 2003 r. Jest to Centrum Odnowy Biologicznej z gabinetami kosmetycznymi i masażu, grotą solną, fitness i siłownią, basenem z atrakcjami wodnymi do masażu, jacuzzi, sauną fińską, sauną infrared, sunshower/solarium pod prysznicem/ kawiarnią restauracją, z pokojami gościnnymi. Organizują szkolenia i imprezy integracyjne, wieczorki taneczne, naukę pływania, nurkowania i wiele innych atrakcji.
W kategorii - Duże Przedsiębiorstwa Wyróżnienia otrzymali:
Nominacje otrzymały:
Tytuł Lidera Biznesu Powiatu Limanowskiego w kategorii Duże Przedsiębiorstwaotrzymał Bank Spółdzielczy w Limanowej. To bank ze 134 letnią historią. Obecnie jest nowoczesnym, uniwersalnym bankiem, świadczącym szeroki zakres usług finansowych. Jest doradcą i partnerem w realizacji przedsięwzięć, których celem jest rozwój lokalnych środowisk. Tworzy coraz większą kapitałowo i terytorialnie strukturę. Jest jednym z nielicznych banków w Polsce który z lokalnego banku przekształcił się w sprawnie zarządzaną instytucję finansową opartą w całości na polskim kapitale.
Pierwszy Diament otrzymała firma "PARTNER - ALMA" Stach , Król SP.J z Limanowej. Firma od 1997 roku produkuje w Limanowej okna i drzwi z PCV i aluminium. W ostatnich latach poszerzyła swoja ofertę o: rolety zewnętrzne, bramy rolowane, moskitiery, drzwi przeciw pożarowe oraz wiele akcesoriów okiennych. Proponuje wyroby standardowe lubi "skrojone na miarę" według indywidualnych oczekiwań klientów. Posiada sieć kilkunastu biur handlowych zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego, jednak realizacje znacznie wykraczają poza ten teren. Od 2005 roku eksportuje również do krajów Unii Europejskiej. Rok 2010 był rokiem inwestycji w linie produkcyjne oraz dostosowania linii technologicznej do wymogów rynków zagranicznych.
Drugi Diament trafił do firmy WOLIMEX" Eugeniusza Wojaka z Limanowej. Początki firmy ,,WOLIMEX" sięgają 1984 roku. Świadczy ona usługi w zakresie robót budowlanych m. In. wykonuje sieci wodno - kanalizacyjne, roboty hydrotechniczne związane z regulacją rzek i potoków oraz budową oczyszczalni ścieków. W ofercie wyrobów firmy znajdziemy także: kruszywa, materiały kamienne z piaskowca, wyroby betonowe, roboty budowlano-montażowe, sieci wodociągowe, oczyszczalnie ścieków, roboty ogólnobudowlane oraz usługi specjalistyczne. Firma jest ceniona przede wszystkim jako rzetelny i solidny partner w sektorze robót budowlanych. Uznanie to poparte jest certyfikatami oraz licznymi wyróżnieniami i nagrodami.
Trzeci Diament trafił do Firmy Handlowo Usługowej "GRACJA" Agaty Żądło z Mszany Dolnej. Jest to firma rodzinna obecna na rynku od 1993r. zajmująca się detaliczną i hurtową sprzedażą odzieży. W swojej ofercie ma bogaty asortyment towarów odzieżowych bardzo dobrej jakości i w atrakcyjnych cenach. Utworzona w 2006 r. "GRACJA MIX" oferuje klientom bogaty wybór artykułów gospodarstwa domowego, artykułów upominkowych , biżuterii sztucznej oraz pamiątek. W 2010 r. zakończono budowę Centrum Konferencyjno-Bankietowego "STING" na 350 osób oraz Baru Bistro Krakowska z tradycyjnymi daniami kuchni polskiej.
Złota Statuetka Lidera Biznesu trafiła do firmy IMPULS Sp. z o.o. z Limanowej. Firma powstała w 1987 roku. Ma ponad 20-letnie doświadczenie i rozwój firmy w branży materiałów budowlanych sprawiły, że obecnie jest jednym z największych centrów budowlanych w powiecie limanowskim. Chcąc dotrzeć do szerszego grona klientów utworzono oddziały w Ujanowicach, Laskowej, Pisarzowej i Wrocławiu oraz magazyn w Sowlinach. Firma należy do sieci kupców Grupy Polskie Składy Budowlane S.A., dzięki temu korzysta z know-haw Grupy w zakresie ogólnokrajowych kampanii promocyjnych, nowoczesnych technologii używanych w budownictwie i szkoleń merytorycznych. Prowadzi działalność w oparciu o 5 punktów handlowych i planuje dalszy rozwój.
Druga Złota Statuetka trafiła do firmy Międzynarodowy Transport Drogowy Bogdana Drzyzgi z Tymbarku. Firma działa od 1991 roku, świadczy usługi transportowe i spedycyjne na terenie kraju i Europy. Posiada trzy oddziały w Tymbarku, Krakowie i Nowym Sączu. Ponadto wykonuje usługi w zakresie napraw i remontów pojazdów wielkogabarytowych, jak również prowadzi działalność handlową pojazdami, częściami i akcesoriami samochodowymi. Podstawowe atuty firmy to szybkość i terminowość, kompleksowość świadczonych usług.
Rokrocznie nagradzane są również - Inicjatywy Gospodarcze Roku. Są to tytuły zarezerwowane dla ciekawych i innowacyjnych przedsięwzięć gospodarczych. Nagrodzonym może być nie tylko firma, ale także organizacja czy sam pomysł. Ważne jest by przedsięwzięcie zasługiwało na uznanie społeczne, nawet by mogło znaleźć naśladowców. W tej kategorii Kapituła Konkursowa nominowała:
Laureatem w tej kategorii Inicjatywa Gospodarcza Roku 2011 została Restauracja Stary Browar - Sławomira Kalisza. Restauracja Stary Browar to miejsce, gdzie w miłej atmosferze można przeżyć wspaniałą, kulinarną przygodę, w scenerii stylowych i niepowtarzalnych wnętrz. Na koneserów czeka bogata gama doskonałych win oraz wykwintne dania, które zadowolą nawet najbardziej wymagających gości. Imprezy okolicznościowe, przyjęcia rodzinne, bankiety, sympozja i szkolenia zorganizowane w Starym Browarze na długo zapadną w pamięci gości. Z pewnością docenią oni indywidualny wystrój, smaczną kuchnię i miłą obsługę. Przyjemnie spędzony czas stanie się źródłem wielu rozmów i ciepłych wspomnień. Restauracja świadczy również usługi w zakresie cateringu.
Statuetkę - Człowiek Serca, która jest przyznana po raz pierwszy osobom, które umieją dzielić się sukcesem, wspomagając przedsięwzięcia społeczności lokalnych oraz wspierając osoby potrzebujące. Kandydatury do tej kategorii zaproponowali wójtowie.
Kapituła postanowiła ją przyznać Państwu Barbarze i Adamowi Czepiel z Janowic k/ Szczyrzyca, którzy szczególną troską otaczają kulturę - wspomagają renowację zabytków Szczyrzyca oraz wspierają regionalny zespół folklorystyczny. Ich bezinteresowna pomoc kierowana jest również do miejscowego klubu sportowego, straży pożarnej, do ludzi chorych i niepełnosprawnych.
Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. U. UE. L.2016.119.1) informujemy, iż: