XL sesja Rady Gminy Limanowa

02.11.2010

W gminie Limanowa odbyła się XL ostatnia w tej kadencji sesja Rady Gminy, na której Rada Gminy zapoznała się z informacją o stanie realizacji zadań oświatowych w roku szkolnym 2009/2010. Ponadto dokonano podsumowania działalności Rady Gminy w okresie kadencji. Sprawozdanie z działalności Rady Gminy zostało opublikowane w biuletynie Nr 73 Wiadomości Gminne, które są zamieszczone na stronie internetowej gminy.

W trakcie obrad Rada Gminy podjęła uchwały w sprawach:

• zmian w budżecie Gminy Limanowa na 2010 r.,
  • wyrażenia zgody na nabycie zabudowanej nieruchomości położonej w Nawojowej, gmina Nawojowa,
  • wyznaczenia obszarów, na których nastąpiło zniszczenie lub uszkodzenie obiektów budowlanych w wyniku osunięcia ziemi i na których odbudowa obiektów budowlanych odbywa się na szczególnych warunkach.
{multithumb thumb_height=150}

Na początku sesji Wójt Gminy poinformował o swojej działalności w okresie międzysesyjnym.
Radni w ramach interpelacji poruszyli problemy związane z:

• poprawą oznakowania drogi Ujanowice w okolicy mostu w Laskowej,
  • poprawą niedoróbek wzdłuż chodnika w Starej Wsi I,
  • spowodowaniem, aby lampy przy drodze Stara Wieś Wola - Siekierczyna I świeciły się w okresie nocnym,
  • dokończeniu odbioru drogi Stara Wieś II - Siekierczyna I i uzupełnienie niedoróbek,
  • zasypanie dziur na drodze Białodworskiej w Męcinie,
  • naprawie drogi na Góry w Pisarzowej.

Odpowiedzi na interpelacje udzielił Wójt Gminy.

Na zakończenie sesji posłowie na Sejm RP Bronisław Dutka i Wiesław Janczyk oraz Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska i radni powiatowi podziękowali za współpracę i złożyli gratulacje uzyskanych efektów gospodarczych w ciągu kadencji oraz wzajemnie życzyli sobie reelekcji.

W trakcie obrad Rada Gminy podjęła uchwały w sprawach:

• zmian w budżecie Gminy Limanowa na 2010 r.,
{multithumb thumb_height=150}

Radni w ramach interpelacji poruszyli problemy związane z:

• poprawą oznakowania drogi Ujanowice w okolicy mostu w Laskowej,
  • poprawą niedoróbek wzdłuż chodnika w Starej Wsi I,
  • zasypanie dziur na drodze Białodworskiej w Męcinie,
  • naprawie drogi na Góry w Pisarzowej.

Odpowiedzi na interpelacje udzielił Wójt Gminy.